Simona de Silvestrová je novou testovacou jazdkyňou stajne Venturi

foto: © FIA Formula E

Necelý mesiac pred začiatkom piatej sezóny angažovala stajňa Venturi novú testovaciu jazdkyňu, ktorou je bývalá pilotka Formuly E Simona de Silvestrová. Premiéru na trati by mala zažiť už počas prvých testov 16. decembra v Rijáde.

Švajčiarka je pre verných fanúšikov elektrického kolotoča známou tvárou, pretože počas prvých dvoch sezón absolvovala v tíme Andretti dvanásť podujatí. Je prvou ženou, ktorá dokázala vo Formule E bodovať. V sezóne 2015/16 obsadila v Long Beach deviate miesto. Na konte má mnoho skúseností z rôznych sérií. V roku 2006 obsadila v šampionáte Formula BMW konečné štvrté miesto. O tri roky neskôr bola tretia v sérii Toyota Atlantic. V roku 2010 si vyslúžila ocenenie pre nováčika roka v Indy 500 a o ďalšie tri roky neskôr obsadila v pretekoch IndyCar v Houstone druhé miesto.

Po štyroch rokoch v IndyCar sa stala testovacou jazdkyňou tímu Sauber v F1. V ďalšom roku si to namierila do Formuly E, kde absolvovala posledné dve podujatia premiérovej sezóny. Obsadila jedenáste a dvanáste miesto. Od roku 2016 pôsobí de Silvestrová v austrálskom šampionáte Supercars.

foto: Venturi

„Som šťastná, že sa do Formuly E vraciam ako testovacia pilotka Venturi a som vďačná Susie a Gildovi za túto šancu. Od môjho pôsobenia v druhej sezóne som Formulu E a jej vývoj sledovala so záujmom. Príchod vozidiel Gen2 reprezentuje veľký míľnik a som veľmi rada, že sa vraciam práve v tomto vzrušujúcom a dôležitom období. Teším sa na testovanie a simulátor. Nasledujúcich dvanásť mesiacov bude veľmi náročných kvôli mojim povinnostiam v Austrálii. Som však pripravená na túto výzvu,“ prezradila de Silvestrová.

Prezident Venturi Gildo Pastor vidí príchod novej tváre do tímu takto: „Simona je v motoršporte bezpečnou stávkou. Som presvedčený, že pre tím Venturi bude veľkým prínosom. Jej odhodlanosť a skúsenosti sú pre nás ozajstným bonusom. Teším sa, že náš tím rastie každým dňom. Máme šancu na to, aby sme novú sezónu začali najlepším možným spôsobom.“

Známou zástankyňou žien v motoršporte je šéfka tímu Susie Wolffová. „Tešíme sa na Simonu. Jej úloha testovacej jazdkyne zohráva dôležitú úlohu pri prípravách na preteky. Jej skúsenosti jej pomôžu v tejto novej pozícii. Simona je skvelou tímovou hráčkou a pilotkou, s ktorou som už spolupracovala. Má veľmi pozitívny prístup k práci a nerobí nezmysly. Do nášho tímu zapadne veľmi dobre.“