Sims chváli aktuálny kvalifikačný formát: Vďaka nemu je šampionát otvorenejší

Alexander Sims
foto: Mahindra Racing

Alexander Sims verí, že budúca sezóna neprinesie zmenu kvalifikačného formátu. Nová posila Mahindry to prezradila pre FormulaEZone.

Väčšina tímov tlačí na vedenie šampionátu, aby nastali zmeny v kvalifikačnom formáte, pretože sa im zdá, že súčasná verzia nie je spravodlivá pre vedúce tímy. Sims však tvrdí, že nechce vidieť na čele štartové roštu vždy najrýchlejšieho pilota. Preto by rád v hre ponechal aktuálny formát.

„Určite by som nechcel formát, v ktorom získa najrýchlejší pilot pole position a z prvého miesta absolvuje ľahké preteky. Konečnému produktu to nepomôže, rovnako ani zábavnej stránke. Preto si myslím, že z pohľadu outsidera Formula E potrebuje kvôli zábave presne to, čo má teraz. Chápem, že súčasný formát trochu oddeľuje jazdcov a preto chýba istá vyrovnanosť výkonov,“ myslí si britský pilot.

Mahindra angažovala bývalého šéfa Mercedesu pre vývoj pohonných jednotiek

„Je to jeden z tých systémov, že ak sa vám v ňom darí, tak je skvelý a ak pracuje proti vám, tak je to tá najhoršia vec. Ale ja som to v minulej sezóne niekoľkokrát zažil. Pred viacerými pretekmi som bol v tretej skupine. Pred vstupom do kvalifikácie máte zakaždým pocit, že máte dobrú šancu dostať sa do Super Pole,“ pokračuje Sims.

„V skončenom ročníku som bol väčšinou v prvej skupine a v takejto situácii už vopred viete, že dostať sa do prvej desiatky je veľmi náročná úloha. Myslím si, že tento systém robí presne to, čo robiť má. Práve vďaka nemu je šampionát veľmi otvorený a šancu na dobrý výsledok má množstvo rôznych jazdcov,“ dodal pretekár Mahindry.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *