Sims po odchode z BMW novou tvárou Mahindry, kde nahradil d´Ambrosia

Alexander Sims a Dilbagh Gill
foto: Mahindra Racing

Alexander Sims sa po odchode z BMW stal novou tvárou Mahindry, kde nahradil Jérôma d´Ambrosia, ktorému skončená sezóna príliš nevyšla.

BMW len dnes informovalo o Simsovom odchode a takmer okamžite prenikla na verejnosť informácia o jeho novej zmluve v Mahindre. Na britského pretekára čaká tretia sezóna vo Formule E a čoskoro aj prvé testy nového monopostu. Odchod d´Ambrosia nie je prekvapením, pretože v skončenej sezóne sa trápil a obsadil až šestnásty post v celkovej klasifikácii. Jeho budúcnosť je nejasná.

Novým kolegom Simsa by sa mohol stať Alex Lynn, ktorý za indický tím odjazdil posledných šesť pretekov sezóny v Berlíne. V nemeckej metropole nahradil Pascala Wehrleina, ktorý po prvých piatich E-Prix ohlásil okamžitý odchod a od novej sezóny ho uvidíme v Porsche. Či sa však Lynn stane stálym pilotom tímu, uvidíme v najbližších dňoch a týždňoch.

BMW si ponecháva Günthera, Simsov náhradník by mal byť známy už čoskoro

K dohode medzi Simsom a Mahindrou malo dôjsť ešte pred skončením sezóny. „Teším sa, že sa pripájam k rodine Mahindry a pokračujem vo Formule E. Je to vzrušujúca príležitosť pokračovať v dobrých výsledkoch Promovanie udržateľnosti a elektromobility je pre mňa osobne veľmi dôležité a Formula E poskytuje silnú a inovatívnu platformu na zvyšovanie celkového povedomia.“

„Zdá sa, že je tu veľmi pekné pracovné prostredie a tímu chcem po dvoch rokoch učenia pomôcť svojimi skúsenosťami. Mám mu čo ponúknuť a to bola pre Dilbagha istotne dôležitá správa, keďže chceme tím posúvať vpred a pomôcť vystavať jeho budúcnosť. Pre Mahindru i mňa je to vzrušujúci nový projekt. Je tu nová základňa, ktorú som navštívil, a jasný úmysel stať sa v budúcnosti skutočne konkurencieschopným tímom,“ dodala nová tvár Mahindry.

Alexander Sims
foto: Mahindra Racing

Simsovu radosť zo zmeny zdieľa aj šéf tímu Dilbagh Gill: „Teším sa, že môžem v tíme privítať Alexandra. Veľmi sa teším na spoluprácu a perspektíva toho, čo môžeme dosiahnuť, je motivujúca. V Alexandrovi máme overený pretekársky talent, plus niekoho, kto stelesňuje predstavy Mahindry Racing. Má svoje osobné princípy v oblasti elektrifikácie a udržateľnosti. Je to intelektuálny pretekár, veľmi dobrý človek a tímový hráč.“

„Som nadšený z toho, čo nám prinesie siedma sezóna a teším sa na predstavenie Alexandrovho kolegu, ktoré učiníme v pravý čas. Takisto by som sa chcel poďakovať Jérômovi, ktorý nás opúšťa po dvoch rokoch s tímom. Zažili sme spolu skvelé momenty a v jeho nových snahách mu želám len to najlepšie. Je to prvotriedny pilot a už teraz sa teším na to, kde ho uvidím najbližšie,“ dodal Ind.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *