Sklamaný Vandoorne: Vyzeralo to amatérsky, ako na autodróme

Stoffel Vandoorne vedie preteky v Londýne
foto: Formula E

Stoffel Vandoorne tvrdí, že havárie počas Londýn E-Prix, pri ktorých sa lámali nárazníky, vyzerali veľmi amatérsky. Cítil sa ako na autodróme, povedal pilot Mercedesu pre Motorsport.com.

Belgičan viedol nedeľné preteky, až kým sa pred neho kontroverzným spôsobom nedostal Lucas di Grassi, ktorý bol neskôr diskvalifikovaný. Vandoorne priznal, že bol trochu zmätený, keď videl pilota Audi pred sebou, ale predpokladal, že Brazílčan je o kolo späť.

Bývalý jazdec F1 bol krátko nato vyradený Oliverom Rowlandom v desiatej zákrute. Pilot Nissanu si vinu priznal, ale di Grassiho obvinil z toho, že Vandoornovi nedal veľa možnosti na zatočenie do zákruty.

Samotný Vandoorne však di Grassiho úlohu v tomto smere nepreceňoval. Skôr ho mrzelo vypadnutie, ktoré ho môže stáť boj o titul. Pred poslednou dvojitou Berlín E-Prix je jazdec Mercedesu až na trinástom mieste.

Alex Lynn s prvým víťazstvom vo Formule E, Audi s vysokou pokutou za správanie diskvalifikovaného di Grassiho (Video)

 

„Cítim sa poriadne na hovno, ak mám byť úprimný. Nedokážem to skrývať. Strašne to bolí. Vediete preteky, všetko máte pod kontrolou. Ale potom prišiel di Grassiho príbeh, čo bolo trochu mätúce, ale aby som bol férový, nemalo to skutočný vplyv na to, čo sa udialo – myslím incident s Oliverom,“ povedal skúsený jazdec.

„Hovoril som s Olim a plne si priznal chybu. Povedal, že to nemal pod kontrolou. Nikdy by do tej zákruty takto nevošiel a jeho brzdy ho úplne zablokovali. Ja som dnes lietal. Keď som musel ísť po útočné režimy, dokázal som si vytvoriť náskok. Všetko bolo pod kontrolou. Je to neskutočne frustrujúce. Nikoho z tímu nemôžeme obviňovať. Dnes sme ukázali, že som najrýchlejší na trati,“ pokračuje pilot Mercedesu.

Vandoorne skončil hlboko v poli porazených. Po pretekoch skritizoval množstvo kolízií a úlomkov. Podľa vlastných slov si pripadal ako v zábavnom parku. „Zdalo sa mi to veľmi amatérske, vidieť všetky tie úlomky, vľavo, vpravo, v strede, všade. Cítil som sa ako autá na autodróme,“ dodal.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *