Sk****ne neuveriteľná smola, hovorí da Costa po kurióznych problémoch

António Félix da Costa
foto: Formula E

Obhajca titulu António Félix da Costa má za sebou nevydarené nedeľné preteky vo Valencii. Pilot DS TECHEETAH doplatil na kombináciu smoly a nepriaznivých okolností, ktoré vyústili až do trestu v podobe prejazdu boxovou uličkou, čo zmarilo jeho snahy bodovať.

Ako informuje The Race, zdá sa, že Portugalčan nechtiac viackrát stlačil tlačidlo na aktiváciu útočného režimu. Tieto problémy sa vyskytli pravidelne pred ôsmou zákrutou, v ktorej bola umiestnená aktivačná zóna. Po odpykaní trestu skončil až na 22. mieste.

„Niekoľkokrát do mňa narazili a vyzerá to tak, ako keby som neúmyselne využil svoje útočné režimy. Zakaždým to bolo v ôsmej zákrute. Mnohokrát sa pole zhŕklo do jedného balíka a dostal som množstvo úderov. Podľa mňa som práve vtedy nejako stlačil tlačidlo. Potrebujeme nejakú ochranu, aby sme tomu zabránili. Nikdy predtým sa mi to nestalo a dnes… Je to absolútne sk****ne neuveriteľná smola,“ povedal da Costa pre vyššie uvedený zdroj.

Obhajca titulu štartoval z dvanásteho miesta a postupne sa dostal až na siedme. Krátko pred koncom však dostal spomenutú penalizáciu za „nesprávne použitie útočného režimu“. „Vyzeralo to dobre, mohli sme skončiť v prvej šestke, takže si viete predstaviť, koľko bodov som z tohto víkendu mohol mať.“

Pilot DS TECHEETAH nevedel, že svoje útočné režimy nevedomky využil a tak sa snažil o aktiváciu, samozrejme, neúspešne, čím stratil ďalší čas. „Bolo to super zvláštne. Myslel som si, v poriadku, tak teraz. A nefungovalo to, takže si nie som istý, čo sa stalo. Až do tej chvíle to boli dobré preteky,“ uzavrel sklamaný šampión, ktorý je v priebežnom poradí až na štrnástom mieste a na lídra de Vriesa stráca 33 bodov.

Skvelý návrat BMW znamená prvé víťazstvo nováčika Dennisa vo Formule E! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *