Bude to škoda, ak to nevyjde, tvrdí Bird o svojej účasti v New Yorku

Sam Bird

Sam Bird počas víkendu v Buenos Aires potvrdil, že v tejto chvíli nevie, či sa zúčastní na New York ePrix. Britský pretekár poukázal na dobre známu termínovú kolíziu medzi Formulou E a WEC. Vytrvalostná séria ma totiž v rovnakom termíne na programe preteky na nemeckom okruhu Nürburgring. Pilot stajne DS Virgin Racing háji vo WEC farby tímu AF Corse.

Bird pre špecializovaný portál Formula E Zone povedal, že dúfa vo vyriešenie tohto problému, ktoré by jemu i ostatným zainteresovaným jazdcom umožnilo štart v oboch spomínaných podujatiach. „Dúfam, že sa to vyrieši, ale nemusí sa tak stať. V tejto chvíli neviem povedať, kde budem 15. júla. Škoda, že tieto dva šampionáty nevedia koexistovať, čím by sa predišlo termínovej kolízii. Oba šampionáty majú príležitosť na jej zabránenie, tak nechápem, prečo sa to deje. Ak by sa to zmenilo, uľahčilo by to život nás, pretekárov. Problémom však nie je iba WEC, sú tu aj ďalšie série. To by mohlo vyvolať ďalšie následky, čo by celú situáciu opäť sťažilo.“

Už dlhšie je známe, že dvojité preteky v New Yorku by mal vynechať úradujúci šampión a suverén doterajšieho priebehu sezóny Sébastien Buemi. „Ak chýba líder šampionátu, tak to pre šport nie je ideálne, ale nemyslím si, že to uberie z kvality podujatia. Myslím si, že prvé preteky v New Yorku budú neuveriteľné. Rád by som sa na nich zúčastnil. Bude to škoda, ak to nevyjde. Preteky však budú aj tak skvelé,“ dodal Bird, ktorého tímový kolega José María López zrejme takisto vynechá newyorské preteky. Argentínčan sa totiž vo WEC pripojil k Toyote. Šancu na premiérový štart vo Formule tak zrejme dostane rezervný pilot Alex Lynn.

Zdroj: FormulaEZone.com, foto: Zak Mauger (LAT)