Sme jediným skutočne novým tímom, tvrdí Neel Jani z Porsche

Neel Jani
foto: Porsche AG

Prvým ohláseným pilotom Porsche pre premiérovú sezónu vo Formule E sa prednedávnom stal bývalý jazdec elektrického kolotoča Neel Jani. Švajčiar absolvoval v minulej sezóne úvodné dve podujatia vo farbách tímu DRAGON, potom sa však so šampionátom rozlúčil.

Pre e-formel.de prezradil, že zmluvu s Porsche víta. „Táto situácia ma samozrejme teší. Musíme však počkať, ako sa situácia vyrieši. Formulu E dobre poznám. Všetkých pilotov, ktorí tam momentálne jazdia, poznám. Stretli sme sa v rôznych sériách. Vlastne od začiatku môjho pôsobenia vo Formule E som sa snažil o miesto v továrenskom tíme Porsche.“

Skúsený jazdec potvrdil, že Porsche už začalo s riadnou prípravou na vstup do šampionátu. „Začali sme už s prípravou v simulátore. Máme čo doháňať. Ostatné tímy majú veľký náskok, pretože s novým autom budú mať o rok viac skúseností ako my. Sme jediným skutočne novým tímom pre sezónu 2019/2020.“

Mohlo by vás zaujímať:

Mark Webber o vstupe Porsche do Formuly E: Nechcem, aby to znelo ako výhovorka

„Testovať budeme určite vo Weissachu, ale nemôžeme zostať len tam. Musíme ísť na rôzne okruhy, aby sme získali viac skúseností. Musíme sa pripraviť na tlak. Ale ten je mojou súčasťou od víťazstva v Le Mans. Niektorí si myslia, že Porsche príde do Formuly E, a všetko pôjde ako po masle. Vo Formule E je to ale trochu iné. Všetci piloti majú v šampionáte z hľadiska šasi rovnaké auto. To znamená, že nemôžeme postaviť úplne nové vozidlo. Nemáme toľko priestoru na vývoj. Nebude to jednoduché a musíme k tomu pristupovať s rešpektom,“ pokračuje rodák z Rorschachu.

Nová éra Formuly E sa pretekárovi Porsche páči. „Vozidlá Gen2 sú jasným posunom vpred. Dojazd je veľmi dôležitým kritériom, keďže ide o predaj v oblasti elektromobility. Myslím si, že útočný režim je dobrý. Je to zvláštne. Musíte si na to zvyknúť podobne ako na FanBoost. Prináša to viac stratégie a príležitostí na predbiehanie. V podstate to nie je nič iné ako DRS,“ zhodnotil Jani.