Sme unikátna dvojica tímových kolegov, tvrdí šampión Vergne

foto: © FIA Formula E

Aktuálny šampión Jean-Éric Vergne tvrdí, že on a André Lotterer sú unikátnymi tímovými kolegami vo farbách stajne TECHEETAH. Francúz to povedal pre Autosport.

Vergne získal majstrovský titul po skvelých výkonoch, ktoré podporil jeho kolega Lotterer. Nechýbali však ani dramatické chvíle, keď obaja jazdci bojovali v Čile o víťazstvo. Napokon z toho bol pamätný prvý dvojitý triumf. Čínsky tím bojoval až do posledných chvíľ sezóny o tímový titul. Ten napokon získalo o dva body Audi.

„Sme unikátna dvojica tímových kolegov. André to pred príchodom do Formuly E pravdepodobne nečakal, ale ja som mu povedal všetko, čo som o aute vedel, aby bol čo najrýchlejší. Medzi nami sa tak zrodil veľmi dôverný vzťah. Celý tím pracuje v takomto prostredí omnoho lepšie. Stajni to veľmi pomohlo,“ prezradil čerstvý šampión.

„Myslím si, že 99 percent jazdcov chce svojich tímových kolegov zabiť. Po tomto roku si nemyslím, že by to tak malo byť. Záleží to na tom, koho máte vedľa seba. Ak je to niekto, kto hrá túto hru, ako André, tak je to pre tím oveľa lepšie a nikto nie je v nevýhode,“ dodal francúzsky pretekár.

Trojnásobný víťaz Le Mans potvrdil slová Vergna. „JEV mi na začiatku roka veľmi pomohol a dal mi tipy, ako zrýchliť. Vzhľadom na to, ako ma tím prijal a ako mi so všetkým pomohol, ani nerozmýšľam o tom, že by som nebol tímový hráč. Prišiel som sem z vytrvalostného športu a presne tak to tam robíme. Ak nevyhrávam tituly, tak môj život veľmi neovplyvní pozície nahor alebo nadol.“