Sme v lepšej pozícii než vlani, tvrdí športový riaditeľ BMW

Alexander Sims
foto: Formula E

Športový riaditeľ BMW Jens Marquardt tvrdí, že továrenský tím bavorskej značky zvládol úvod tejto sezóny lepšie ako vlani. Nemec to povedal v rozhovore pre e-racing365.

Alexander Sims sa v Rijáde dočkal premiérového víťazstva vo Formule E a je lídrom priebežného poradia jazdcov. BMW patrí v poradí tímov tretia pozícia s len trojbodovým mankom na prvý Mercedes. „Tím sa od vlaňajška veľa naučil a dozrel. Všetko sme dali lepšie dohromady. Výzvou bude premeniť tento dobrý štart na dobrú sezónu. Myslím si ale, že s už jednou absolvovanou sezónou máme v porovnaní s vlaňajškom lepšiu pozíciu,“ povedal šéf športového oddelenia.

Alexander Sims očakáva od vozidiel Gen3 nové výzvy

Tím prešiel pred sezónou minimálnymi zmenami. „Urobili sme niekoľko zmien, ale nebolo ich veľa. Myslím si, že vo Formule E rozhodujú skúsenosti. Pozrite sa na predošlé roky a na to, koľko nováčikov bolo úspešných. Neplatí to len pre jazdcov, ale aj pre tímy. Je to veľmi špeciálne prostredie. Vždy nastanú situácie, že je niečo prvýkrát. Vlani to bol náš prípad, ale rok a pol predtým sme spolupracovali s Andretti a to nám pomohlo. Určite sme momentálne v lepšej pozícii než vlani.“

Simsovo víťazstvo v Rijáde vlialo do BMW optimizmus a vieru. Dobré výkony sa očakávajú aj od Maximiliana Günthera. „Sims je s tímom druhý rok a strávil s nami veľa času. Vidí, že v tejto sérii môže byť úspešný, takže na trati môže byť jednoznačne naším lídrom. Myslím si, že Maximilian je hneď vedľa neho. Je to krídelník, ktorý ho bude počas sezóny naháňať. S touto dvojicou máme veľmi silnú kombináciu pretekárov,“ dodal Marquardt.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *