Snáď to nebude ako v F1, reaguje Rowland na piatkovú dominanciu Mercedesu

Nyck de Vries a Oliver Rowland
foto: Formula E

Oliver Rowland z Nissanu dúfa, že po jasnom víťazstve Nycka de Vriesa v prvých pretekoch sezóny nebudeme svedkami rovnakej dominancie Mercedesu, ako je to v F1. Pilot Nissanu pre Motorsport.com takto reagoval na priebeh piatkovej Rijád E-Prix.

Po tom, čo de Vries vyhral oba tréningy, získal pole position s náskokom viac ako šiestich desatín sekundy. V pretekoch nenašiel premožiteľa a viac-menej v pohode vyhral. Jeho náskok v cieli pred druhým Edoardom Mortarom činil viac ako štyri sekundy. Mimochodom, aj v monoposte Venturi sa skrýva motor Mercedes, čo môže čo-to naznačovať. De Vriesov kolega Stoffel Vandoorne obsadil pätnásty post.

Dominantný piatkový víkend znepokojil niektorých jazdcov a de Vriesov sobotný posun po štarte z chvosta na deviate miesto ich istotne neupokojil. Oliver Rowland sa obáva, že Mercedes bude vo Formule E čoskoro dominovať rovnako výrazne ako je to v F1, kde nemecký konštruktér vyhral všetky tituly od roku 2014.

Prvé nočné preteky Formuly E priniesli drámu a premiérový triumf de Vriesa! (Video)

„Áno, je to trochu znepokojujúce,“ povedal britský pretekár. „Formula E vie byť občas zvláštna, prináša vrcholy a pády. V Mercedese určite odvádzajú dobrú prácu. Snáď sa to nezmení na to, čo vidíme vo Formule 1. Vlani mali v Nyckovi veľmi neskúseného jazdca, aj keď Stoffel je pri pohľade na skúsenosti na porovnateľnej úrovni so mnou. Takže chvíľu trvá, kým sa do toho človek dostane.“

„Oni sú známi tým, že pri budovaní vecí odvádzajú dobrú prácu. Takže, áno, myslím si, že sa pravdepodobne zlepšujú. Videli sme to už v Berlíne. Vlani boli v niektorých momentoch naozaj dobrí. Možno urobili nejaké kroky vpred vo všetkých oblastiach. Každý sa zlepšuje,“ pokračuje Rowland.

Pilot Nissanu bodoval v oboch nočných rijádskych pretekoch. V piatok obsadil šiesty a v sobotu siedmy post. V priebežnom poradí je rovnako siedmy.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *