So záverom sezóny bez účasti divákov vraj súhlasia všetci vo Formule E

Mexiko - štadión - tribúna
foto: Formula E

Záver sezóny bez účasti divákov je vraj pre kompletné pole Formuly E schodným riešením. Informuje o tom The-Race.com po rozhovoroch s Alexandrom Simsom a Sylvainom Filippim.

Podľa posledných informácií je pravdepodobný scenár zahrňujúci poltucet pretekov na bývalom berlínskom letisku Tempelhof. Hovorí sa o spomínanom poltucte, konečný počet pretekov sa však môže od tohto počtu líšiť. Divákov a sponzorov by sme sa mohli opätovne dočkať až v decembrových otváracích pretekoch novej sezóny v saudskoarabskom Rijáde.

Pilot BMW Alexander Sims podporuje návrat na okruhy bez účasti divákov, s limitovaným počtom účastníkov. „Bola by škoda, keby sme jazdili za zatvorenými dverami, ale za týchto podmienok je to absolútne pochopiteľné. Okrem toho si myslím, že musíme znovu pretekať, aby sa veci takpovediac nakopli. Ide, samozrejme, o akt balansovania, pretože na úrovni krajín nie je Formula E ozajstnou prioritou. Myslím si však, že sa musíme vrátiť k určitej úrovni prevádzky. Nenazval by som to normálnosťou, ale istou úrovňou vecí, ktoré sa v spoločnosti odohrávajú.“

Formula E zvažuje šesť pretekov na berlínskom letisku Tempelhof

„Myslím si, že ľudia sa zaoberajú predovšetkým ekonomikou a zdravím ľudí. V istom čase však dospejeme k bodu, kedy ekonomika začne klesať až natoľko, že to ohrozuje zdravie celej spoločnosti. Netvrdím, že Formuly E je kľúčovým bodom pre udržanie ľudského zdravia, ale je to jedna z malých súčastí spoločnosti, ktorá by mohla fungovať opäť aspoň trochu normálne,“ doplnil tretí muž priebežného poradia.

Podobne to vníma aj šéf stajne Virgin, Sylvain Filippi. „Ak nemôžeme pozvať našich hostí a sponzorov, tak je to, samozrejme, veľká škoda, ale aspoň môžeme odjazdiť zopár pretekov, kým sa veci ešte viac zlepšia. Pochopiteľne, teraz nemôžeme ísť blízko miest, ale myslím si, že v nasledujúcich mesiacoch budú chcieť ľudia zábavu, čo je prirodzené. Budú chcieť vidieť rôzne podujatia, zápasy, preteky, čokoľvek, pretože budú potrebovať nejaké oživenie.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *