Sobotu v Ríme ovplyvnila drsná nehoda na konci prvého tréningu (Video)

zdroj: Twitter/@InsideElectric

Záver prvého tréningu poznačila veľmi nepríjemná nehoda medzi štvoricou áut. Čo sa vlastne stalo a ako to videli zúčastnené strany?

Po skončení tréningu nasledoval obvyklý nácvik štartovej procedúry, pri ktorom sa autá zhromaždia na štartovom rošte. Ani dnes to nebolo inak, avšak skončilo sa to nepríjemnou nehodou. Oliver Turvey z NIO 333 takmer v plne rýchlosti narazil do Jakea Dennisa z BMW a dvojnásobného šampióna Jeana-Érica Vergna z DS TECHEETAH. Malé šrámy utrpela aj Mahindra Alexa Lynna.

Turvey vchádzal do miernej zákruty, nestihol zareagovať a vyhnúť sa stojacím autám pred ním. Podľa zákulisných informácií vraj komisárom povedal, že na nácvik štartu jednoducho zabudol. Výsledkom bol masívny náraz. Dennisa odhodilo o niekoľko metrov a zjavné poškodenie bolo zreteľné aj na aute Vergna. Turvey dostal za zavinenie nehody šesť trestných bodov.

Dennis pre Autosport povedal, že Turveyho by až tak jednoznačne nevinil. „Na jeho obranu, z hľadiska žltých alebo červených vlajok tam bola veľmi slabá snaha, žiadne žlté vlajky, nič. Turvey na to očividne tlačil, čo je ale vzhľadom na to, že to bolo po šachovnicovej vlajke, trochu hlúpe. Nešiel až tak rýchlo. Narazil len do niektorých, stalo sa to mne a Vergnovi.“

„Nie je to optimálna situácia pre nácvik štartu, ale všetci vieme, že to nacvičujeme. On na to zjavne zabudol, tím mu to nepovedal. Je to úplne slepá zákruta. Dokonca počas tréningu som premýšľal o tom, že ak tam niekto havaruje, tak ho isto trafíte. Keď nás zbadal, už nemohol robiť nič,“ pokračuje nováčik.

Šéf tímu BMW Roger Girffiths povedal, že taký skúsený pilot ako Turvey mal spomaliť. „Bol to väčší šok ako čokoľvek iné. Sedíte tam nehybne a zrazu zistíte, že do vás niekto zozadu narazil. Viem, že s nácvikom štartu je to trochu mätúce, ale povedzme to tak, že sme to nerobili prvýkrát. Boli sme v tom úplne nevinne. Som prekvapený, že poškodenia nie sú horšie.“

Krátko po nehode bolo zrejmé, že Vergne sa necíti úplne dobre, napokon tím vydal stanovisko, že je v poriadku. Francúz v televíznom rozhovore prezradil, ako prežíval nepríjemné chvíle. „Bol to veľký šok. Myslím si, že som zažil prvú nehodu vo svojom živote, pri ktorej som nevidel prichádzajúce auto. Zastavil som a pripravoval sa na tréning štartu. Mal som za sebou chlapa, ktorý sa zozadu blížil v plnej rýchlosti, nebrzdil a narazil do mňa.“

„Z môjho pohľadu je dobré to, že som nemal čas na to, aby som sa zľakol. Potom som, samozrejme, cítil, že som v poriadku, rovnako ako všetci ostatní. Trochu viac starostí mi robilo moje auto, pretože vieme, aký cenný je čas vo Formule E a aký dôležitý je čas strávený na trati,“ dodal Francúz, ktorý skončil v nedávnej kvalifikácii na piatom mieste.

Rím: Kvalifikácia priniesla ľahký dážď a tretiu pole position pre Vandoorna! (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *