Som na vrchole svojej kariéry, odkazuje súperom Lucas di Grassi

Lucas di Grassi
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Lucas di Grassi patrí medzi najúspešnejších pilotov Formuly E, v roku 2017 sa tešil zo zisku majstrovského titulu vo farbách Audi. V rozhovore pre e-formel.de prezradil, ako sa cíti pred berlínskym finále, ktoré v prvej polovici augusta rozhodne o tituloch.

Formula E predstavuje veľmi náročný šampionát a väčšina jazdcov hodnotí kvalitu štartového poľa vysoko. „Momentálna úroveň je šialená. Všetci sú veľmi blízko pri sebe. Musíte vynaložiť obrovské úsilie, aby ste dosiahli najmenšie zlepšenie. Je to super náročné.“

Brazílčan však zároveň dodáva, že druhý ročník bol preňho ešte zložitejší. „Bolo to ťažšie ako dnes. Buemi bol vďaka pohonnej jednotke Renaultu omnoho rýchlejší a to isté platilo pre tretiu sezónu. Aj keď vyhral štyri podujatia po sebe, titul som získal ja,“ spomína 35-ročný pretekár.

Formula E zverejnila tri finálové konfigurácie berlínskej trate Tempelhof!

„V štvrtej sezóne sme mali výhodu, ale o titul som prišiel v prvých štyroch pretekoch, keďže som nezískal ani bod,“ približuje di Grassi a upresňuje, že problém spočíval v meniči. „Formula E je komplikovaná, ale ak sa pozriem na vlastnú úroveň riadenia, tak som na vrchole svojej kariéry. Najmä pokiaľ ide o rýchlosť, chápanie pretekov a auta. Robím omnoho menej chýb ako v druhej či tretej sezóne.“

„Boj o titul bol v prvej sezóne náročný. Ale od druhej sezóny sa príchodom konštruktérov úroveň ešte zvýšila. Najväčší rozdiel spočíva v tom, že v súčasnosti jestvuje množstvo pilotov s rovnakou rýchlosťou. Víťazstvo sa dosahuje rovnako ťažko, ale je tu omnoho viac rýchlejších pretekárov, ktorí majú šancu vyhrať. Už to nie je tak, že sa človek kvalifikuje na pätnáste miesto a bojuje o pódium. Všetci Formule E lepšie rozumejú a preto je to ťažšie,“ dodáva brazílsky pretekár.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *