Som stále v šoku, tvrdil po dvoch triumfoch v New Yorku Sam Bird

Stajňa DS Virgin Racing zažila víkend snov, keď triumfovala v oboch newyorských pretekoch. V sobotu aj nedeľu si prvenstvo uchmatol Sam Bird, ktorý sa vďaka bodovej explózii vyšvihol na štvrté miesto priebežného poradia.

Už po sobotnej dominancii neskrýval obrovskú radosť: „Ďakujem tímu, ktorý odviedol úžasnú prácu a najmä môjmu inžinierovi, ktorý ma v záverečnej fáze upokojoval. Boli to náročné preteky, ale po odchode bezpečnostného auta som mal dobrý štart. Bol som trochu nervózny, pretože som vedel, že Jean-Éric Vergne by na mňa mohol tlačiť. Dotiahli sme to však do víťazného konca,“ nechal sa počuť Bird, ktorý ešte netušil, že v nedeľu si úspech zopakuje.

Jeho radosť bola preto ešte väčšia. „Stále som v šoku. Bol to skvelý víkend. Boli to dlhšie preteky, preto som si myslel, že to bude so spotrebou energie náročnejšie. Ale napokon sme to zvládli veľmi dobre. Zastávka v boxoch bola kľúčovým bodom. Načasovanie však bolo dobré a vďaka tomu sme sa vrátili na čelo. Teším sa za každého v tíme,“ pokračoval Brit.

Sam Bird, Sir Richard Branson, Alex Tai - DS Virgin

Jeho kolegom počas víkendu bol Alex Lynn. Nováčik nahradil počas víkendu v USA Josého Maríu Lópeza. Lynn vyhral sobotnú kvalifikáciu, preteky však nedokončil. V nedeľu sa do cieľa takisto nedostal. „Rád by som sa poďakoval tímu za to, že mi dal šancu počas tohto pretekárskeho víkendu. Som veľmi hrdý na to, čo som dokázal, najmä na pole position.“

Spokojný s víkendom bol aj šéf tímu Alex Tai. „Bol to absolútne fantastický víkend pre celý tím. Byť prvým víťazom v New Yorku je neuveriteľné, ale zopakovať to, tak to je už niečo nepredstaviteľné. Sam aj Alex odviedli skvelú prácu, rovnako tak všetci mechanici a inžinieri. Ukázali sme ozajstný potenciál auta.“

Foto: Steven Tee (LAT), FIAFormulaE.com