Soul E-Prix zažije na budúci rok premiéru, takto vyzerá okruh!

foto: © FIA Formula E

Dnes sme spoznali podobu trate, na ktorej prebehne premiérová Soul E-Prix. Juhokórejská metropola privíta v máji desiate preteky sezóny 2019/2020. Na dnešnej prezentácii sa zúčastnili šéf Formuly E Alejandro Agag, predseda vedenia pretekov Hee-Beom Lee a prezident kórejskej divízie ABB Sweeseng Lee.

V šiestej sezóne uvidíme prvýkrát na štarte 24 áut, keďže okrem Mercedesu, ktorý pohltí stajňu HWA, sa k šampionátu pripojí aj Porsche. Na pilotov čaká 3. mája 2020 2,8km dlhý okruh s devätnástimi zákrutami. Povedie areálom bývalého Olympijského parku, ktorý v roku 1988 hostil letné olympijské hry. Súčasťou trate by mala byť aj atraktívna časť v útrobách bývalého Olympijského štadióna. Túto sekciu však ešte musí schváliť FIA.

https://www.instagram.com/p/BzZnCnMA-lk/

„Veľmi sa teším na budúcoročné premiérové preteky Formuly E v uliciach Soulu. Je to veľmi živé a univerzálne mesto s bohatým športovým dedičstvom a skúsenosťami z organizovania medzinárodných podujatí. Formula E predvedie svoju rýchlosť a výkon v bývalom Olympijskom parku na unikátnej trati s veľkolepou sekciou štadióna,“ povedal na dnešnej prezentácii Agag.

Ako ukazuje predbežný kalendár, budúci ročník ponúkne preteky v jedenástich krajinách na štyroch kontinentoch. Podľa mnohých by mohla byť tou najvzrušujúcejšou spomedzi všetkých doterajších sezón. Na štarte uvidíme dvanásť tímov a konštruktérov. Okrem premiéry v Soule sa môžu fanúšikovia tešiť aj na návrat do Londýna, kde kompetentní plánujú ešte pôsobivejšiu trať, ktorej jedna časť leží v interiéri.

TIP: Sledujte nás na Instagrame