Spojené štáty by mohli hostiť ďalšie preteky Formuly E, záujem hlási Houston!

Houston

Už cez víkend budeme sledovať dvojité preteky v New Yorku, ktorý je jedinou zastávkou Formuly E v Spojených štátoch amerických. Ako informuje The Race, tento fakt by sa mohol onedlho zmeniť.

Elektrický šampionát sa snaží o rozšírenie kalendára v súvislosti s rokom 2023 a spomína sa až šestnásť E-Prix. Spomedzi amerických miest sa hovorí najmä o štvorici San Francisco, Los Angeles, Houston a Atlanta. Ako uvádza spomenutý zdroj, najpravdepodobnejším dejiskom by mal byť Houston, keďže mesto v poslednom období výrazne propaguje udržateľnosť.

Cez víkend nás čakajú dvojité preteky v New Yorku! (Video+Harmonogram)

 

V tomto meste sa konalo viacero pretekov šampionátov CART či IndyCar. Formula E zatiaľ bližšie nešpecifikuje detaily spojené s budúcimi ročníkmi. Zástupca šéfa série a jej spoluzakladateľ Alberto Longo však pre The Race povedal, že prítomnosť Formuly E v USA je veľmi žiaduca a dôležitá a že jednoznačne chcú druhé americké mesto v kalendári.

„Trh postupne rastie a vidím veľký záujem nielen zo západného pobrežia, ale aj z niektorých iných štátov v rámci USA. Jestvujú isté možnosti a momentálne hovoríme s viacerými ľuďmi, ale je ešte priskoro. Aktívne komunikujeme s viac ako piatimi americkými mestami a niektoré vyhliadky sú skutočne vzrušujúce,“ dodal Španiel.

Kalendár budúcej sezóny by sme mali spoznať už dnes.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *