Spolupráca s Audi je výhodná pre oba tímy, tvrdí šéf stajne Virgin

foto: Envision Virgin Racing

Šéf stajne Envision Virgin Racing Sylvain Filippi priznal, že jeho tím sa už dlhšie zaujímal o Robina Frijnsa, ktorý sa stal tímovým kolegom Sama Birda. V piatok tím predstavil nové lakovanie monopostu.

„Môj tím má krátky zoznam jazdcov, s ktorými je neustále v kontakte. Robin bol súčasťou tohto zoznamu dlhý čas. Plne si to zaslúži. Je to jeden z najúžasnejších jazdcov. To, že je továrenským pilotom Audi, s tým nemá nič spoločné. Je to úplná náhoda. Nevadí to, však? To nikomu neublíži,“ prezradil pre e-racing365 Filippi.

Francúz prezradil, že Virgin, ako zákaznícky tím Audi, nebude svojmu tímu Audi Sport ABT Schaeffler počas sezóny nijako pomáhať. Oba tímy budú mať k dispozícii rovnakú technológiu. „Aby som bol férový. Na takéto partnerstvo by sme nikdy nepristali. Nádhera Formuly E a pravidlá hovoria, že sa môžeme spojiť s konštruktérom a ten nám musí dodať rovnaký set.“

Audi aj Virgin majú spoločný cieľ a tým je mať všetky štyri autá s pohonnou jednotkou Audi na čelných pozíciách. „Myslím si, že sú dostatočne inteligentní na to, aby pochopili, že spolupráca je dobrý nápad. Obaja sa niečo môžeme naučiť. My sa učíme od nich a oni od nás. Náš tím budeme spravovať tak, ako to chceme my, ale na konci dňa spolupracujeme, pretože je to výhodné pre oba tímy,“ dodal šéf britsko-čínskej stajne.

FOTO+VIDEO: Tím Envision Virgin Racing predstavil nové auto, do Formuly E sa vracia Robin Frijns!