Stajňa ABT oslavovala titul v nemeckom Kemptene

ABT

Nemecká stajňa ABT Schaeffler Audi Sport síce nezískala titul v tímovom hodnotení, oslavovať však mohla nového šampióna, ktorým sa stal Lucas di Grassi. Majstrovskú trofej si mohlo poťažkať približne dvesto zamestnancov tímu na základni v nemeckom Kemptene. Na oslavách nechýbali spomínaný di Grassi, jeho kolega Daniel Abt, šéf stajne Hans-Jürgen Abt a športový riaditeľ Thomas Biermaier.

„Prirodzene, Lucas a náš tím FE sú momentálne pod drobnohľadom, ale tento titul patrí aj všetkým našim zamestnancom v našej domovskej základni v Kemptene. Práve oni nás počas pretekov podporovali, držali nám palce, starali sa o rutinné záležitosti alebo hlasovali v ankete FanBoost. Preto je dôležité, aby sme tento úspech slávili spoločne,“ povedal šéf tímu Hans-Jürgen Abt.

Nemecká stajňa je súčasťou Formuly E od roku 2014. Stála tak hneď od začiatku pri zrode novej kategórie. Po troch rokoch sa môže stajňa ABT tešiť z vôbec prvého titulu vďaka Lucasovi di Grassimu. K peknému úspechu mal v Kemptene čo povedať aj Thomas Biermaier. „Minulý víkend bol pre nás dobrým príkladom toho, čo všetko sa môže stať, ak sa nevzdávate a spoliehate sa na skvelého tímového ducha.“

Stajňa ABT obsadila v konečnom poradí druhé miesto za majstrovským Renaultom.

Foto: Sam Bloxham (LAT)