Stajňa Andretti v Punta del Este na body nedosiahla, da Costa skončil jedenásty

foto: © FIA Formula E

Šieste preteky aktuálnej sezóny v Uruguaji nepriniesli tímu Andretti žiadny bodový zisk. António Félix da costa skončil tesne za prvou desiatkou, nováčik Tom Blomqvist obsadil šestnástu pozíciu.

Portugalčan da Costa skončil v kvalifikácii trinásty, po trestoch sa však vyhupol o dve priečky vyššie. Po štarte získal jednu pozíciu a prepracoval sa až na ôsme miesto. Postupne však strácal pôdu pod nohami a do cieľa prišiel jedenásty. „Dnes sme sa niečo naučili. Bol to priemerný deň, skončili sme tesne za bodmi. Je to trochu trpký víkend, pretože sme mali na body. Budeme sa zlepšovať. Teraz smerujeme do Európy a pripravíme sa na druhú časť sezóny,“ povedal štrnásty muž priebežného poradia.

Pred kvalifikáciou zažil Blomqvist hrozivý moment, keď pri prejazde obrubníkom stratil kontrolu nad vozidlom a ocitol sa v bariérach. Zvyšok tréningu odjazdil v druhom aute. V kvalifikácii skončil sedemnásty. Po penalizácii za výmenu prevodovky štartoval z posledného miesta a finišoval šestnásty. V celkovom hodnotení je na predposlednom stupienku.

„Celkovo to nebol veľmi dobrý víkend. Všetko išlo v poriadku. Trať som si počas prvého tréningu užíval, ale v druhej časti som spravil chybu. Havaroval som a poškodil som si prevodovku. Je to ďalšia náročná lekcia, ale prežijem to a poučím sa z toho. Snáď bude pre nás návrat do Európy lepší a veci pôjdu hladšie,“ nechal sa počuť britský pretekár.