Stajňa Dragon Racing predstavila nový monopost Penske EV-2

Dragon - monopost

Americká stajňa Dragon Racing vyrukuje do novej sezóny s monopostom Penske EV-2, ktorý okrem technických vylepšení disponuje novým lakovaním. V minulej edícii bolo lakovanie odkazom na spoločnosť Faraday Future, ktorá bola titulárnym sponzorom tímu. Teraz sa dvojica pretekárov Jerome d´Ambrosio a Neel Jani predstaví v aute, ktoré farbami pripomína vozidlo Dragonu z druhej sezóny.

Ako sme už informovali, Dragon ukončil spoluprácu s Faraday Future v septembri a hovorilo sa o možnej spolupráci s Porsche. V posledných dňoch sa ale ukázalo, že k nej aspoň zatiaľ nedôjde.

Penske EV-2 využíva motor a menič od spoločnosti Magneti Marelli. Spolupráca s talianskou technologickou spoločnosťou prebiehala aj v minulej sezóne. Americká stajňa upravila prechádzajúce komponenty dodané Mahindrou – prevodovku a balík zavesenia kolies. Prvýkrát od svojho pôsobenia vo Formule E bude Dragon využívať jediný prevodový stupeň.

„Prípravy na novú sezónu prebehli dobre. Auto bolo počas letného testovacieho obdobia veľmi spoľahlivé. Zdá sa mi, že počas pätnástich testovacích dní sme mali len jediný problém so spoľahlivosťou. V porovnaní s predchádzajúcim autom je to aktuálne výrazne lepšie. Ani to minuloročné nebolo zlé, ale nedokázalo využiť svoj potenciál. Pred štartom sezóny sme optimisti,“ povedal pre e-racing365.com hlavný inžinier stajne Nigel Beresford.

 

Zdroj: e-racing365.com, foto: Dragon Racing