Stajňa DRAGON verila po kvalifikácii vo vzkriesenie, to sa však nekonalo

Maximilian Günther
foto: © FIA Formula E

Americký tím DRAGON zažil v Ríme ďalšie sklamanie a naďalej sa potáca na priebežne poslednom mieste tímovej klasifikácie. V prvých siedmich pretekoch získal len mizivé dva body.

Kvalifikácia vyšla z pohľadu jazdcov priam fantasticky. José María LópezMaximilian Günther sa prebojovali do Super Pole. López v dramatickom finále obsadil tretie miesto na štarte. Preteky sa preňho skončili už po troch minútach, keď nezvládol jednu zo zákrut a narazil priamo do steny. Zapríčinil tak hromadnú kolíziu a zápchu, ktorá si vyžiadala červené vlajky.

Ešte predtým došlo k neľútostnému súboju medzi Lópezom a Samom Birdom z Virginu. Argentínčan narazil do Brita a poškodil jeho monopost. Neskôr sa vďaka červeným vlajkám podarilo mechanikom Virginu dať Birdovo auto dokopy. López takisto pokračoval a za spôsobenie kolízie dostal trest v podobe prejazdu boxovou uličkou. Do cieľa prišiel až na šestnástom mieste a v priebežnom hodnotení je devätnásty.

Návrat k pretekom v Ríme: 

Mitch Evans vyhral v Ríme svoje prvé preteky Formuly E, prvé víťazstvo aj pre Jaguar! (Video)

José María López a Gary Paffett
foto: © FIA Formula E

K nehode s Birdom médiám povedal: „Boli sme bok po boku, možno bol na vonkajšej strane trochu predo mnou. Samozrejme, pri brzdení som bojoval o pozíciu. Predpokladal, že som o ňu prišiel. Zrejme nevedel, kde som, ale bol som tam. Pokúsil som sa brzdiť a skončil som v stene. Mali sme kontakt. Veľmi ma to kvôli nemu mrzelo, ale nemáme pocit, že by bol trest férový. Počas sezóny som videl niekoľko takých situácií a bol som aj v tej druhej pozícii. Je to škoda, ale stalo sa. Je to náročná zákruta, bolo náročné dostať sa cez ňu vedľa iného auta. Pokúšal som sa brániť. Nebol tam zámer ani z jeden strany.“

„Samozrejme, s výkonom v kvalifikácii som veľmi spokojný, ale v pretekoch to nedopadlo najlepšie. Chcete dosiahnuť dobrý výsledok, pretože to bola dobrá šanca. Žiaľ, dážď nám to neuľahčil a potom tu bolo viacero vecí, niekoľko chýb. Nemôžem byť spokojný s výsledkom po štarte z tretieho miesta. Je to frustrujúce,“ dodal López.

Günther sa do monopostu vrátil po troch vynechaných pretekoch. Bodov sa však po vypadnutí nedočkal a priebežne okupuje 22. priečku. Tento post mu zrejme zostane aj naďalej, pretože v zostávajúcich pretekoch sezóny by mal byť v aute nováčik Felipe Nasr. „Väčšinu pretekov sme boli v prvej desiatke, ale, žiaľ, nedokázali sme dôjsť do cieľa. Na samom konci som musel zastaviť. S celkovým výkonom som spokojný.“

Maximilian Günther
foto: © FIA Formula E
Testy nového balíka zrejme až v júli

Ako informuje e-racing365, technický riaditeľ tímu Nicolas Mauduit potvrdi, že testy budúcoročného balíka odštartujú v júli. „Všetky diely sú vo výrobe a čoskoro ich dostaneme, aby sme ich mohli začleniť do auta. Následne začneme s testami, pravdepodobne v júli.“

Stajňa stále oficiálne nepotvrdila odchod testovacieho a vývojového jazdca Antonia Fuoca, ktorý však už s tímom nespolupracuje. Talian sa v útrobách stajne naposledy predstavil počas januárových nováčikovských testov v Maroku. Podľa zákulisných informácií nie je súčasťou stajne od marca.