Stajňa DRAGON zaznamenala v Paríži najlepší výsledok v sezóne

Maximilian Günther
foto: © FIA Formula E

Americký tím GEOX DRAGON sa v tejto sezóne výrazne trápi a je na predposlednom mieste priebežného poradia po ôsmich odjazdených pretekoch. V Paríži však dosiahla najlepší výsledok v doterajšom priebehu ročníka.

Postaral sa oň nováčik Maximilan Günther, ktorý po skvelej kvalifikácii, v ktorej skončil siedmy, zaznamenal bezproblémové preteky a do cieľa prišiel na vynikajúcej piatej pozícii. Pre nemeckého nováčika sú to prvé body vo Formule E, vďaka ktorým sa v priebežnom poradí posunul na sedemnáste miesto.

„Z piateho miesta a mojich prvých bodov vo Formule E sa nesmierne teším. Získal som ich až desať. Podmienky boli v daždi extrémne náročné, ale užíval som si jazdu na mokrej trati a aj boje o pozície. Opäť som bol v prvej päťke a som veľmi šťastný, že sa tvrdá práca vyplatila,“ prezradil talentovaný pretekár, ktorý sa v tejto sezóne strieda v aute s bývalým pilotom F1 Felipem Nasrom.

Návrat k pretekom v Paríži:

Paríž: Frijns si vybojoval prvý triumf vo Formule E a bojuje o titul! (Video)

Úplne iné dojmy mal po ôsmych pretekoch piatej sezóny José María López. Ten nezvládol kvalifikáciu a na štarte mu patrila pozícia na chvoste štartového poľa. Pomohli mu však tresty pre pilotov Mahindry. V chaotických pretekoch obsadil napokon trináste miesto. V celkovej klasifikácii uzatvára druhú desiatku.

Stajni patrí po pretekoch v Paríži predposledná priečka v hodnotení tímov, keď predbehla trápiaci sa tím NIO.