Stajňa GEOX DRAGON v Mexiku bez bodov, López s niekoľkými trestami

José María López
foto: © FIA Formula E

Americký tím GEOX DRAGON zažil v Mexiku nevydarené preteky. José María López dostal štyri rôzne penalizácie, vrátane prejazdu boxovou uličkou za prekročenie výkonu a päťsekundovej časovej penalizácie za prekročenie bielej čiary pri vjazde do boxov. Nováčik Felipe Nasr sa po premiére sťažoval na zlú ovládateľnosť auta.

López sa po spomínaných trestoch prepadol až na konečné sedemnáste miesto a rovnaký post mu patrí aj v priebežnom poradí. Premiéru v Mexiku zažil Nasr, ktorý skončil ešte o dve pozície nižšie a priebežne je predposledný. Brazílčan sa po pretekoch sťažoval na zlé ovládanie vozidla po kontakte s Oliverom Turveym z NIO na začiatku pretekov. Brit narazil do Nasra v sekcii štadióna, nováčik sa ocitol v hodinách a auto už nebolo také ako predtým.

Návrat k pretekom:

VIDEO: Mexické šialenstvo ovládol di Grassi, Wehrlein prehral na cieľovej čiare

„Najprv som si dokázal udržať pozíciu, bol tam strašný chaos. Všetci si skracovali šikanu a podobne. Prežil som to a všetko vyzeralo v poriadku. Nasledoval som vláčik. V treťom kole som chcel aktivovať útočný mód a dostal som náraz zozadu od Turveyho, čo kompletne poškodilo zadnú časť auta: zavesenie, difúzor, podlahu. Tím chcel, aby som preteky dokončil, čo je pozitívne,“ povedal brazílsky jazdec po pretekoch.

Pre Nasra to bola premiéra v neľahkom prostredí Formuly E. „Víkend som absolvoval bez predchádzajúcich skúseností. Potreboval som kolá. Pred príchodom do Mexika som bol len v simulátore. Myslím si, že v tréningoch a kvalifikácii sme vykonali správne kroky. Škoda, že preteky nedopadli tak, ako sme chceli. Poškodené auto sa ovládalo veľmi ťažko. Ovládanie bolo hrozné, nedokázal som normálne brzdiť.“

Návrat k testom:

TESTY: Obhajca titulu Vergne vytvoril rekord trate v Mexiku City

Marciello by sa mohol predstaviť v Ríme, zameriava sa na šiestu sezónu

Posledné testy tejto sezóny v Mexiku absolvoval Raffaele Marciello, ktorý dosiahol celkovo devätnásty najlepší čas. Zdá sa, že Talian by sa mohol dočkať premiéri vo Formule E počas aprílových pretekov v Ríme. Marciello by však musel absolvovať náročný víkend a po sobotnej Rím E-Prix by ho už v nedeľu čakali preteky šampionátu Blancpain GT Series v Monze. Marciello by podľa informácií portálu e-racing365 nahradil nováčika Nasra, pretože ten má v tom čase povinnosti v kategórii IMSA, kde obhajuje majstrovský titul.

Marciello sa zameriava na pretekárske miesto v ďalšej sezóne. Ešte pred testami s DRAGONOM absolvoval v Marrákeši oficiálne nováčikovské testy s HWA. „Samozrejme, že by som v ďalšej sezóne rád jazdil za tento tím a pokúsim sa využiť túto príležitosť. Testy s HWA som si užil. Sú to odlišné autá s regeneráciou a spôsobom brzdenia. Majú však štyri pneumatiky. Je to auto, na ktoré si musíte zvyknúť. V tom som dobrý.“