Stajňa NextEV NIO predstavila novú posilu na poste hlavného inžiniera

NextEV

Stajňa NextEV NIO dnes ohlásila novú posilu. Novým hlavným pretekovým inžinierom sa stal Christian Silk, ktorý sa novej úlohy ujme už v Buenos Aires. Skúseností má na rozdávanie. Po tom, čo na Loughborough University získal titul v odbore automobilový inžiniering a dizajn, strávil jedenásť rokov v tíme Renault F1. Z toho osem rokov bol hlavným testovacím inžinierom. Následne pôsobil na poste manažéra projektu F1 v stajni Marussia a naposledy zastával funkciu manažéra inžinierskeho projektu Williamsu.

„Počas svojho pôsobenia v tímoch F1 Marussia a Williams sa Christian presvedčivo ujal postu projektového manažéra. Je to tá špecifická oblasť, v ktorej by podľa mňa mohol Christian znamenať veľký prínos pre športové pretekárske aktivity stajne NextEV NIO, keďže pokračujeme v tvorení základov pre budúcu organizáciu. Som nadšený, že ho môžem privítať v tíme a teším sa na úzku spoluprácu,“ prezradil šéf tímu Gerry Hughes.

Svoj príchod do tímu okomentoval aj Silk. „Som rád, že sa pripájam k stajni NextEV NIO a naozaj sa teším na spoluprácu s takým talentovaným tímom. Každý, kto má pozná, vie, že som veľmi citlivý na životné prostredie. Možnosť pripojiť sa k tímu, ktorý tvrdo pracuje na zlepšení technológií, ktoré zdokonaľujú našu budúcnosť, je privilégium. Motoršport je vždy o posúvaní hraníc novými technológiami a v tomto smere Formula E skutočne exceluje. Neviem sa dočkať pretekov v Buenos Aires.“

Zdroj a foto: NextEV NIO