Stajňa NIO bude mať v Berlíne ďalšiu šancu na zisk bodov

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Stajňa NIO nezažíva v tomto roku ideálnu sezónu a v doterajších pretekoch bodovala len dvakrát, čo je veľmi málo. Najmä preto sa nachádza na priebežnom poslednom mieste.

V Berlíne sa však tomuto britsko-čínskemu tímu zvyklo dariť. V premiérovej Berlín E-Prix v roku 2015 skončil na štvrtom mieste Nelson Piquet ml., ktorý sa neskôr radoval z premiérového titulu v šampionáte. Je však potrebné dodať, že to bolo ešte pod značkou NEXTEV TCR. Pod hlavičkou NIO sa o najlepší berlínsky výsledok postaral Oliver Turvey, ktorý skončil vlani na piatej pozícii.

„Teším sa na návrat do Berlína. Je to ďalšie vzrušujúce mesto v kalendári a trať na letisku Tempelhof je veľmi plynulá. Vlani sa nám tam darilo. Kvalifikovali sme sa do prvého radu a v pretekoch sme skončili v prvej päťke. Dám do toho úplne všetko, aby som pre tím zabezpečil čo najlepšiu pozíciu,“ povedal Turvey, ktorý je v priebežnom poradí na devätnástej pozícii.

Návrat k pretekom v Monaku:

Posledný tím NIO pokračuje vo výsledkovej mizérii

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Ešte o štyri priečky nižšie je Tom Dillmann, ktorý nezažíva vydarený návrat do kolotoča. Francúz je totiž jediným pilotom, ktorý absolvoval všetky doterajšie preteky sezóny a nemá na konte ani bod. Jeho najlepším berlínskym výsledkom je vlaňajšie trináste miesto vo farbách Venturi. „Berlín ponúka náročnú trať. Je to pre nás ťažká sezóna, ale urobíme všetko pre to, aby sme maximalizovali potenciál auta a bodovali o body. Každý v tíme pracuje naplno, aby sme dosiahli tento cieľ.“

„Vždy vítame príležitosť pretekať v Berlíne. Okruh na letisku Templehof je pre Formulu E atypický, ale v minulosti sa nám tam darilo. Po nevydarených výsledkoch v Paríži a Monaku budeme chcieť počas víkendu bojovať o každý jeden bod,“ doplnil šéf tímu Gérry Hughes.

TIP: Sledujte nás na Instagrame