Stajňa NIO je aj po Berlíne najhorším tímom piatej sezóny

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Stajňa NIO pokračuje v nevýrazných výsledkoch a britsko-čínsky tím zrejme rieši len to, ako sa odpútať z posledného miesta priebežného poradia. Do konca sezóny pritom zostávajú už len tri podujatia.

Oliver Turvey štartoval štrnásty, ale už v druhej zákrute došlo k poškodeniu predného krídla, čo poznačilo jeho ďalšie účinkovanie v pretekoch. Napokon skončil hlboko v poli porazených na osemnástom mieste. V priebežnom poradí je devätnásty. „Zažívame náročnú sezónu. Aj napriek tomu, že sme sa na tento víkend pripravili dobre, nedokázali sme v kvalifikácii dostať z auta maximum.“

„Mali sme veľmi dobrý štart a v niekoľkých prvých zákrutách to bolo veľmi tesné. Dokázal som si však udržať pozíciu. Veľmi rýchlo som pochopil, že mám poškodené predné krídlo. Neovplyvňovalo to môj výkon nejako výrazne, ale bolo jasné, že to nie je ideálne. Naše tempo nebolo dostatočné, takže som musel bojovať. Nie je to výsledok, ktorý by sme po toľkom úsilí chceli, ale učíme sa počas každého víkendu,“ dodal britský jazdec.

Návrat k pretekom v Berlíne:

Víťazom Berlín E-Prix sa stal di Grassi, ktorý je opäť v hre o titul! (video)

Tom Dillmann a Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Ešte horšie dopadol Tom Dillmann, ktorý je stále jediný pilot s plným počtom štartov v tejto sezóne a zároveň s nulou na konte. Po začiatku na sedemnástej priečke sa prepadol nižšie a do cieľa rušnej E-Prix prišiel na 22. pozícii. V celkovej klasifikácii je ešte o jednu priečku nižšie. „Boli to náročné preteky, ale s týmto balíkom sme odviedli maximum. V kvalifikácii sme mali čisté kolo, čo nás povzbudilo. Žiaľ, v pretekoch naše auto nepredviedlo dostatočný výkon na zisk bodov. Nevzdávame sa a tvrdo pracujeme na progrese.“

Už pred sobotou bolo zrejmé, že stajni NIO sa na letiskovom okruhu Tempelhof nezvyklo dariť. Opäť sa to potvrdilo a tím je priebežne posledný. „Neustále sa snažíme dostať z nášho auta viac, ale ostatné tímy robia to isté. Preto je to nesmierne náročné. Pokračujeme v malých zlepšeniach tam, kde je to možné,“ dodal šéf tímu Gérry Hughes.

TIP: Sledujte nás na Instagrame