Stajňa NIO skompletizovala najhoršiu sezónu vo Formule E

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Tím NIO má za sebou zatiaľ najhoršiu sezónu vo Formule E, keď bodoval len v troch pretekoch a skončil na poslednom jedenástom mieste.

New York oživil krátku spomienku na body, pretože jeden bod počas soboty zaznamenal Oliver Turvey. V nedeľu skončil pätnásty. Britský jazdec bol jediným pilotom tímu, ktorý počas skončeného ročníka bodoval a v konečnom poradí obsadil dvadsiate miesto.

„Sobotné preteky boli bláznivé. Naším cieľom boli body a desiate miesto je preto dobré. V nedeľu to už bolo o niečom inom a počas celých pretekov som sa trápil. Bola to veľmi náročná sezóna, čo je po predošlom ročníku ťažké, pretože tam sme odjazdili niekoľko dobrých pretekov. Veľa sme sa však naučili o vozidle druhej generácie. Odteraz až po štart šiesteho ročníka máme čo robiť,“ povedal Brit.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Tom Dillmann
foto: © FIA Formula E

Tom Dillmann dokonal mizernú sezónu a aj keď absolvoval všetky preteky piatej edície, ani raz nebodoval. V sobotu preteky nedokončil a nedeľa mu priniesla šestnásty post. V celkovej klasifikácii skončil ešte o tri pozície nižšie ako jeho tímový kolega. „Snažil som sa z auta dostať maximum a na viac som jednoducho nemal. Je to frustrujúce, pretože som mohol nazbierať aspoň nejaké body.“

NIO má za sebou skutočne ročník plný trápenia. „New York ponúkol vzrušujúci víkend a sme veľmi radi, že v sobotu skončil Oliver na bodoch. Žiaľ, posledné preteky sezóny nám napriek veľkému úsiliu nevyšli. Je zrejmé, že táto sezóna nebola taká, akú sme chceli. Chcem sa však všetkým veľmi pekne poďakovať za ich pokračujúcu prácu. Ďakujem Oliverovi a Tomovi za ich snahu dostať z nášho balíka počas každého víkendu maximum. Prípravy na šiestu sezónu sa začínajú okamžite,“ povedal šéf tímu Gérry Hughes.