Stajňa NIO začala tento týždeň s testami budúcoročného auta

Oliver Turvey
foto: © FIA Formula E

Stajňa NIO na okruhu Mallory Park zahájila prvé vývojové testy nového auta, s ktorým vstúpi do sezóny 2019/2020. Väčšina dňa bola o zbieraní kilometrov pred júlovými testami v Španielsku a následnou homologizáciou. Informuje o tom e-racing365.

„Náš testovací program šasi pre šiestu sezónu sme spustili podľa plánov. Aj keď je to v podstate shakedown, s novým autom sme odjazdili cenné kilometre,“ povedal šéf tímu NIO Gérry Hughes. Za volantom sa mal predstaviť jeden zo simulátorových jazdcov tímu. Ďalšia porcia testov by mala prebehnúť ešte tento týždeň aj za účasti Toma Dillmanna.

„Budeme pokračovať v skúmaní výkonnostnej stránky nového šasi a potom ho nalodíme do Európy, kde prebehne hlavná časť nášho letného testovacieho programu. Toto obdobie je vo Formule E vždy veľmi vzrušujúce. Nové vývojové šasi nám popri posledných troch pretekoch sezóny umožňuje sústrediť sa na dlhodobé inžinierske projekty,“ dodal šéf tímu.

Britsko-čínskej stajni sa v tomto ročníku vôbec nedarí a tri podujatia pred koncom sezóny je so šiestimi bodmi na poslednom mieste priebežného poradia.

TIP: Sledujte nás na Instagrame