Stajňa TECHEETAH chce urobiť ďalší krok k zisku oboch titulov

foto: © FIA Formula E

Po krátkej prestávke sa kolotoč Formuly E opäť naplno rozbehne v uruguajskom Punta del Este. Líder priebežného poradia TECHEETAH chce zotrvať na prvých miestach oboch hodnotení.

„Teší nás, že ako jediný zákaznícky tím sme pred šiestymi pretekmi lídrami šampionátu. Našimi dlhodobými cieľmi sú vždy tituly. Napriek tomu sme si nemysleli, že by sme mohli bojovať o obe prvenstvá už po takom krátkom čase vo Formule E. Ľahko sa zabúda na to, že sme tu len jeden a pol sezóny. Nemyslím si, že je tu väčšia výzva ako byť zákazníckym tímom s menšími zdrojmi a nástrojmi,“ prezradil šéf stajne Mark Preston.

„Vyhrať titul je extrémne náročné a je tu množstvo veľmi dôležitých častí. Máme však vášeň, vďaka ktorej sa staviame proti najväčším možným inžinierskym výzvam. Potrebujete hviezdny tím, aby ste to dosiahli. To všetko máme, čo sa ukazuje vo výsledkoch. Naozaj sa veľmi teším z progresu, ktorý sme dosiahli. S tým, čo máme za sebou, nás už nič nezastaví, aby sme až do konca bojovali o čelo,“ dodal prvý muž tímu.

foto: © FIA Formula E

Lídrom medzi pilotmi je Jean-Éric Vergne, ktorý má pred druhým Felixom Rosenqvistom z Mahindry dvanásťbodový náskok. „Naozaj sa do Punta del Este veľmi teším. Je to trať, na ktorej som v roku 2014 zažil svoj debut vo Formule E. Vtedy bola táto séria stále ešte čerstvá a preteky, v ktorých som nastúpil, boli ešte len tretie v krátkej histórii súťaže. Dokázal som sa dostať na pole position, ale zradil ma energentický manažment.“

„Musím povedať, že energiu musí človek rýchlo zvládnuť a ja som na tom neúnavne pracoval. Teraz je to môj veľký prínos. Sme v polovici sezóny a je skvelé, že sa nachádzame v takejto pozícii. Neberieme to ako samozrejmosť a v zákulisí nekompromisne pracujeme na tom, aby sme zostali na vrchole. Naozaj si užívam výzvu a teším sa na to, čo v Uruguaji vyprodukujeme,“ dodal Francúz.

Nováčik André Lotterer je po piatich pretekoch sezóny jedenásty. „V Mexiku to pre mňa bolo náročné, ale to je minulosť a ako pretekári sa vždy pozeráme vpred. Trať v Punta del Este bude pre mňa ďalším novým okruhom a neviem sa dočkať, kedy si tam zajazdíme. Je to super dejisko hneď vedľa pláže. Milujem juhoamerickú kultúru, takže sa teším na trať a aj na dianie mimo nej. Budú to posledné juhoamerické preteky pred príchodom do Európy. Európsku časť by som rád začal s väčším bodovým kontom.“