Stajňa TECHEETAH si užíva spoluprácu s DS

foto: © FIA Formula E

Športový a technický poradca tímu DS TECHEETAH Pedro de la Rosa si myslí, že stajňa je vďaka francúzskemu konštruktérovi v lepšej pozícii ako vlani. V uplynulom ročníku bola len zákazníckym tímom Renaultu, teraz sa však môže oprieť o status továrenského tímu.

Bývalý pilot F1 pre e-racing365 prezradil, že čínsky tím mohol pri vývoji svojho nového auta využiť väčšie zdroje. Úradujúci šampión Jean-Éric Vergne by tak mohol mať o čosi ľahšiu prácu pri obhajobe titulu. Sám Francúz však už niekoľkokrát odmietol podobné úvahy a favorita pre štartom sezóny hľadať nechce.

Šampión Vergne je pred štartom novej sezóny veľmi opatrný

„Pracujeme s veľmi silným konštruktérom, musíme byť blízko neho. Najprv sme sa rozhodli, že budeme spolu pod jednou strechou. To je veľký rozdiel z hľadiska efektivity tímu. DS má skvelý simulátor, veľké laboratóriá, kde môžeme spolupracovať vo viacerých oblastiach. To sme vlani ako súkromný tím nemohli. Vďaka tomu dokážeme auto vyvíjať rýchlejšie,“ prezradil de la Rosa.

„Je to nové partnerstvo, z ktorého sa veľmi tešíme. Podľa mňa je to pre nás skutočne dôležité. Dokážeme robiť viac vecí, ktoré sme predtým kvôli pravidlám robiť nemohli. Tak či onak, vieme, že je to výzva, pretože nemáme predstavu o našej konkurencieschopnosti najmä kvôli vozidlu novej generácie,“ dodal Španiel.