Stajňa Techeetah zažila v Hongkongu víkend dvoch tvárí

Jean-Éric Vergne a André Lotterer
© FIA Formula E

Jean-Éric Vergne vstúpil do sezóny výborne a po dvoch pretekoch v Hongkongu mu patrí priebežné druhé miesto medzi pilotmi. Jazdec stajne Techeetah skončil v sobotu na druhom a v nedeľu na štvrtom mieste. Menej sa darilo Andrému Lottererovi, ktorý v sobotu preteky nedokončil a v nedeľu obsadil trinástu priečku.

„Šampionát je o zbieraní bodov, čo potvrdzuje história Formuly E. Sme extrémne šťastní, že domov odchádzame s celkovým druhým miestom pre Jeana-Érica a treťou pozíciou v tímovom hodnotení. Teraz si prebehneme čísla, aby sme videli, kde sa môžeme pred Marakéšom zlepšiť. Musíme nájsť viac rýchlosti. Inžinieri budú pre ďalšími pretekmi pracovať veľmi tvrdo. Ešte pred návratom si však celý tím vychutná zaslúžené Vianoce a Nový rok,“ prezradil šéf stajne Mark Preston.

Spokojný s víkendom bol aj Vergne. „V pretekoch sme mali problémy s rýchlosťou. Musíme na tom pred Marakéšom popracovať. Som však šťastný, že som v hodnotení jazdcov druhý a že je stajňa celkovo tretia. V aute je stále dostatok neodomknutého výkonu. Teším sa na to, čo ukážeme vo zvyšku sezóny,“ nechal sa počuť francúzsky pilot.

Premiérový víkend má za sebou nováčik série Lotterer. „Bol to krst ohňom. Začať v novej sérii prakticky od ničoho nie je nikdy jednoduché. Nikdy predtým som nemal skúsenosť s niečím takým ako Formula E. Je to tá najnáročnejšia vec, akú som doteraz robil, pretože nič podobné nejestvuje. Tesnosť pretekov je neuveriteľná. Keď sa pred niekoho snažíte dostať, tak sa niekto ďalší skrýva priamo za vami. Počas víkendu som sa toho naučil na tony. Cítim sa naozaj dobre, že som absolvoval plný pretekársky víkend.“