Stajňa Venturi verí, že nájde stratenú formu, Leclerc s novými úlohami

Felipe Massa
foto: © FIA Formula E

Stajňa Venturi chce v zajtrajších pretekoch v Paríži rozšíriť svoje bodové konto, ktoré jej momentálne stačí na priebežné šieste miesto. Po neúspešných pretekoch v Ríme, kde šachovnicovú vlajku nevidel ani jeden z dvojice pretekárov, chcú Monačania viac.

Aktuálny ročník sa zatiaľ javí lepšie pre Edoarda Mortaru, ktorý vyhral preteky v Hongkongu a priebežne je na deviatej pozícii. Vo vlaňajšej Paríž E-Prix sa mu príliš nedarilo, keď skončil až trinásty. „Nehľadiac na preteky v Ríme, v ostatných podujatiach sa nám darilo, takže výkon na našej strane nechýba. Potrebujeme však vyrovnanosť. Je jasné, že práve ona v tejto sezóne rozhodne. V Paríži musíme dostať z auta úplne všetko, najmä v kvalifikácii, keďže predbiehanie v pretekoch bude náročné. Potrebujeme štartovať vpredu a pokúsiť sa o zisk bodov.“

Nováčik Felipe Massa sa pomaly, ale isto dostáva do pohody, čoho výsledkom sú aj body z Mexika a oboch pretekov v Číne. Brazílčan je zatiaľ na celkovej šestnástej priečke. „Je to pre mňa ďalší nový okruh. Tento je veľmi úzky, takže kvalifikácia bude pre vývoj pretekov veľmi dôležitá. Jazda uprostred Paríža, v jednom z najkrajších miest sveta, bude pre mňa vrcholom. Na tieto preteky sme sa tvrdo pripravovali a ja dúfam v dobrý výsledok. Celý tím si to zaslúži.“

Návrat k pretekom v Ríme:

Venturi v Ríme s poruchami, Massa neskrýval sklamanie

 

Edoardo Mortara
foto: © FIA Formula E

„Nieto pochýb, že preteky v Ríme boli pre nás náročné, ale vieme, v čom bola chyba a v Paríži sa chceme opäť vrátiť do hry. Počas hladkých pretekov sa toho veľa nenaučíte. Práve v tých zložitých získate cenné skúsenosti pre zvyšok sezóny. Každé podujatie je pre nás príležitosťou na zlepšenie. Do Paríža prichádzame s pozitívnym nastavením a odhodlaním nájsť stratenú formu,“ povedala šéfka tímu Susie Wolffová.

Viac priestoru pre Leclerca

Monacký tím v priebehu tohto týždňa informoval, že jeho mladý pilot a brat slávnejšieho Charlesa, Arthur Leclerc, bude intenzívnejšie zapájaný do oblasti Formuly E. Francúzsky mladík sa dočká väčšej porcie v simulátore a zúčastní sa na vybraných pretekoch tejto sezóny. Okrem toho bude po celú sezónu v F4 podporovaný tímom Venturi.