Stále máme na čom pracovať, hlási Mercedes po posledných testoch

foto: © Daimler AG

Počas uplynulých dní nováčikovský tím Mercedes usilovne testoval na Malorke. Počas doterajších testov stajne sa za volantom vystriedali Stoffel Vandoorne, Edoardo Mortara či Esteban Gutiérrez.

Prvýkrát sa vo farbách Mercedesu objavil Gutiérrez, ktorý ešte v roku 2017 odjazdil päť pretekov za tím Techeetah. „Prvá jazda bola fantastická. Ďakujem celému tímu za túto možnosť. Bola to zábava a vyžadovala si úplne iný prístup ako pri iných formulách. Z toho hľadiska je to skutočne jedinečné. Sústredil som sa predovšetkým na to, aby som si zvykol na auto. Následne sme vykonali niekoľko dôležitých mechanických testov a pracovali sme na systémoch. Vyskúšal som si aj simuláciu pretekov. Testovanie kontroly energie v tomto režime bolo skvelou skúsenosťou.

Šéf tímu Ian James má pred novembrovým štartom sezóny plné ruky práce. „Štart sa blíži. S naším pokrokom a poslednými testami som však veľmi spokojný. Tím sa ako jednotka stmeľuje a procesy boli zdokonalené. Jazdci nám dávajú spätnú väzbu, čo je pre ďalší vývoj auta veľká pomoc. Pred našimi prvými pretekmi v Rijáde stále čelíme množstvu výziev, ale práve na to sa tešíme,“ dodal Brit.

TIP: Sledujte nás na Instagrame