Stále nemáme jasnú cestu, ako z toho von, povedal šéf Formuly E na adresu COVID-19

Jamie Reigle a Jean Todt
foto: Formula E

Formula E sa posledný rok vyrovnáva s komplikáciami, ktoré prináša postrach menom COVID-19. Krátko pred vypuknutím pandémie sa úlohy šéfa série zmocnil Jamie Reigle.

Kanaďan prevzal vedúcu funkciu po zakladateľovi Alejandrovi Agagovi, ktorý zastáva post predsedu šampionátu. Vlaňajšia sezóna bola pre Formulu E katastrofálna. Z pôvodného kalendára nezostal kameň na kameni a ročník bol dokončený len vďaka berlínskemu šesťdielnemu finále v priebehu deviatich dní. Za posledných jedenásť mesiacov sme videli len šesť pretekov, čo propagácii série určite nepomáha.

Nová sezóna sa mala začať už tento víkend v čílskom Santiagu, ale aj toto podujatie je odložené. Štart sezóny je teraz posunutý a prebehnúť by mal koncom februára v saudskoarabskom Rijáde, kde na pretekárov čakajú historicky prvé nočné preteky Formuly E, a to hneď dvojité.

Reigle je šéfom série od septembra 2019 a jeho angažovanie je zacielené predovšetkým na novú éru s vozidlami Gen3, ktorá sa má začať koncom budúceho roka. Jeho nástup do novej funkcie v čase koronavírusu nebol jednoduchý, čo potvrdil aj v podcaste ABB Decoded. „Bola tam chvíľa…panika je možno nesprávne slovo, ale bola to enormná výzva.“

PODCAST: Nová sezóna štartuje koncom februára nočnými pretekmi v Rijáde

„Povedal by som, že jednou z vecí, v ktorej sa Formula E skutočne líši od ostatných, je veľký počet zainteresovaných strán. Máme zodpovednosť voči hostiteľským mestám, v ktorých pretekáme, voči našim fanúšikom, tímom, konštruktérom, sponzorom a partnerom ako ABB,“ doplnil.

Reigle sa v podcaste obzrel za prvým rokom vo svojej funkcii. „Všetko pre mňa bolo nové. Bol to môj prvý rok vo Formule E, moja prvá rola výkonného riaditeľa, nové prostredie, nový šport. Takže sa snažíte využiť svoje skúsenosti, ale na niečo takéto vás nemôže pripraviť vôbec nič. Myslím tým pandémiu, s ktorou sme sa vyrovnalo veľmi skoro. Odložili sme naše preteky v San-ja. Rozhodli sme sa ešte na začiatku februára.“

„Na druhej strane to bol pocit ako pomalé varenie, ak to dáva zmysel. V Marrákeši sme na konci februára vedeli, že naše ďalšie preteky budú ovplyvnené. Išlo o Rím. Mysleli sme si, že to prejde v priebehu niekoľkých mesiacov a že sa na konci jari vrátime k pretekom. Ak sa zamyslíte nad tým, čím sme si všetci prešli za posledný rok, tak je to pozoruhodné. Úprimne, stále nemáme jasnú cestu , ako sa z toho dostať, napriek optimizmu, ktorý vidíme vo vakcínach,“ dodal Reigle, ktorý prišiel do Formuly E po svojich skúsenostiach s NFL a Premier League.

Jamie Reigle a Alejandro Agag
foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *