Stalo sa, ideme ďalej, reaguje otec Daniela Abta na vlaňajší škandál

Hans-Jürgen Abt
Hans-Jürgen Abt
foto: Formula E

Škandál okolo Daniela Abta neovplyvnil iba samotného pretekára, ale aj jeho otca, šéfa tímu Abt. Obaja sa vyjadrili k vlaňajšej kauze vo vlogu niekdajšieho nemeckého pretekára.

Fanúšikovia Formuly E si istotne pamätajú vlaňajší virtuálny šampionát Race at Home Challenge. Počas jedných pretekov sa nechal Daniel Abt nahradiť profesionálnym e-hráčom, pričom to zatajil nielen pred predstaviteľmi série, ale predovšetkým pred svojím zamestnávateľom – Audi. Po odhalení celej veci sa to vyvíjalo úplne inak ako si to Daniel predstavoval. Prišiel o miesto v Audi a v tejto sezóne nepreteká.

Hans-Jürgen svojho syna celý čas podporoval. Vo videu prezradil: „Stalo sa, diskutovali sme o tom. V prvom momente to nebolo také jednoduché, ale spracovali sme to tak dobre, že sa na tom teraz môžeme smiať. Nikdy som to nebral tak vážne ako ostatní ľudia. Neublížilo nám to, ani nás to nezranilo. Takýto „darebáci“ by nemali byť trestaní ako kriminálnici. Stalo sa, ale život ide ďalej. Človek sa z toho poučí a zosilnie.“

„Na nikoho sa netreba hnevať, pretože nakoniec rozhoduje niekto, kto dostáva pokyny od niekoho iného. Preto ani nezistíte prečo a ako. Človek by sa mal pozerať vpred s úsmevom na tvári a celú vec odložiť bokom. V dnešnej dobe je ale vždy pekné, keď máte skvelú alebo zlú minulosť, a teraz je jeho súčasťou,“ dodal otec na adresu Daniela Abta.

Nemec sa vlani po odchode z Audi ukázal počas berlínskeho superfinále vo vozidle NIO 333. Špekulovalo sa o tom, či ho v rovnakých farbách uvidíme aj tento rok. Ponuka vraj bola na stole, ale Abt nechcel súťažiť v nekonkurencieschopnom monoposte, rozhodol sa pre prerušenie kariéry a v novej sezóne je spolukomentátorom pretekov vo vysielaní Sat.1.

Abta už vo Formule E neuvidíme, bude z neho televízny komentátor (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *