Starosti v DS TECHEETAH: Príchod nového investora skrachoval. Čo bude s tímom?

Jean-Éric Vergne
foto: Formula E

Budúcnosť stajne DS TECHEETAH je po stroskotaní príchodu nového majiteľa nejasná a vážne ohrozená. Informuje o tom The Race.

Ešte počas berlínskeho finále sa zdalo, že situáciu vyrieši príchod nekonkretizovaného investora, ktorý mal zastabilizovať stajňu. Následne malo byť potvrdené zotrvanie jazdeckej dvojice, dvoch šampiónov Jeana-Érica Vergna a Antónia Félixa da Costu. Teraz je ich budúcnosť veľmi zahmlená.

Ako informuje The Race, novým investorom mal byť zakladateľ a šéf blockchainovej spoločnosti Decentral a spoluzakladateľ kryptomeny Etherum Anthony Di Iorio. Ten sa zúčastnil na troch podujatiach uplynulej sezóny, kde sa stretol s majiteľmi spoločnosti SECA, ktorá mala byť aj naďalej menšinovým vlastníkom tímu. SECA hľadá nových investorov viac ako dva roky.

Mimochodom, spomínaná spoločnosť má menšinový podiel aj v samotnom šampionáte. Ako uvádza spomenutý zdroj, mal by to byť tretí najväčší akcionár. Rokovania medzi Di Iorom a SECA sa začali ešte v júni, ale do konca augusta došlo len k malému posunu. Práve to mal byť jeden z dôvodov, pre ktorý príchod nového investora napokon padol. Di Ioro by mal v najbližších týždňoch hľadať možnosti iného potenciálneho investorského počinu v šampionáte.

Neúspešný koniec rokovaní dostáva stajňu DS TECHEETAH počas príprav na novú sezónu do nevýhody. Okrem príprav na nový ročník je možno ešte dôležitejšou blížiaca sa éra vozidiel tretej generácie, ktorá sa začne buď koncom budúceho roka, alebo na začiatku roka 2023. V hre je teraz už aj reálny odchod da Costu a Vergna.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *