Štart sezóny sa blíži, Rijád E-Prix tak napokon nebude úplne bez divákov

foto: Formula E

Už o necelé tri týždne odštartuje v Rijáde prvými nočnými pretekmi siedma sezóna Formuly E. Žiaľ, vzhľadom na aktuálnu pandémiu takmer bez divákov.

Saudská Arábia vydala minulý týždeň zákaz vstupu pre občanov vybraných krajín. Medzi nimi sa nachádzajú aj Spojené kráľovstvo, Francúzsko a USA, ktoré majú v štruktúrach Formuly E výrazné zastúpenie. Vedenie krajiny však udelilo členom Formuly E výnimku.

Promotér pretekov Carlo Boutagy pre The Race priblížil detaily týkajúce sa dvojitej nočnej Rijád E-Prix. „Veľmi úzko spolupracujeme s vládou, kráľovstvom, ministerstvom zdravotníctva, ministerstvom športu, aby sme sa pokúsili o vytvorenie bezpečného prostredia a bezpečného podujatia.“

„Snažíme sa využiť poznatky nadobudnuté počas minulých podujatí. Formula E mala v Berlíne a Valencii stopercentnú úspešnosť, bola bez pozitívnych prípadov na COVID. Snažíme sa priniesť túto expertízu z Formuly E do kráľovstva. Veľmi úzko spolupracujeme,“ pokračuje promotér, ktorý dodal, že na zavedenie protokolu je ešte potrebný súhlas od vedenia krajiny.

Saudská Arábia zatvára hranice, štart sezóny v Rijáde by to ohroziť nemalo

Saudská Arábia bojuje s nárastom počtu pozitívnych prípadov. „Nič nemáme vo vlastných rukách. Vnímame situáciu, v akej sa nachádzame. Nie je to v našich silách. Saudskoarabská populácia doteraz odvádzala fantastickú prácu. Zákaz cestovania bol prijatý kvôli bezpečnosti.“

Štart prvej sezóny so štatútom majstrovstiev sveta mal byť veľkolepý, napokon bude vo veľkej miere bez divákov. Niektorí VIP hostia a členovia firiem sa však na pretekoch budú môcť zúčastniť. „Jediná vec, o ktorú sme prišli, sú držitelia vstupeniek na tribúny. Malo ich byť asi 7500 namiesto zvyčajného počtu 20 alebo 30 000 ľudí. Dvetisíc ľudí si bude môcť preteky vychutnať priamo na mieste a zvyšok v televízii,“ doplnil Boutagy.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *