Štatistiky: Boj o titul vrcholí, šancu majú ešte šiesti piloti. Čo sa musí stať, aby…?

foto: © FIA Formula E

Tohtoročný boj o titul je pomerne vyrovnaný. Lídrom priebežného poradia je Jean-Éric Vergne na TECHEETAH, ktorého nasleduje Sam Bird na Virgine. Tretí je Felix Rosenqvist z Mahindry. Šancu však majú aj ďalší traja jazdci.

Prinášame vám možné scenáre, ktoré môžu viesť zisku titulu.

Ak chce byť šampiónom Vergne…

Ak pilot TECHEETAH získa v nedeľu o devätnásť bodov viac ako jeho najväčší rival Sam Bird na Virgine, tak bude Francúz oslavovať zisk titulu už vo Švajčiarsku. Ak Vergne túto požiadavku nesplní, tak sa o novom šampiónovi rozhodne až v New Yorku.

Vergne môže zvoliť aj alternatívu. Ak by sa v posledných troch pretekoch zameral na priemerný zisk 16 bodov, tak by sa na konci tešil z titulu. Bird by v takomto prípade nemal šancu.

Titul môže obhájiť aj di Grassi, je to však extrémne nepravdepodobné

V prvej polovici ročníka by to bola možno utópia, ale teraz by za istých veľmi nepravdepodobných okolností mohol Lucas di Grassi titul predsa len obhájiť. Pilot Audi má na konte momentálne iba 76 bodov a je šiesty.

Ak by piloti na prvých piatich miestach v Zürichu ani New Yorku nebodovali, a ak by di Grassi získal maximálny počet 87 bodov, tak by sa na konci tešil z úspešnej obhajoby. Vergna by predbehol o jeden jediný bod.