Stoffel Vandoorne sa sústredí na kariéru vo Formule E s HWA a Mercedesom

Stoffel Vandoorne
foto: © FIA Formula E

Nováčik série Stoffel Vandoorne, ktorý zažíva prvú sezónu v sérii vo farbách HWA, prezradil, že vo Formule E plánuje zostať dlhšie. Bývalý pilot McLarenu v F1 dostal vlani ponuku od šéfa Mercedesu Tota Wolffa na príchod do elektrického kolotoča.

Nováčikovský tím HWA zažíva svoju prvú a zrejme jedinú sezónu vo Formule E pod týmto názvom a so statusom zákazníckeho tímu, keďže v sezóne 2019/2020 ho prevezme továrenská stajňa Mercedes EQ. „Jednoznačne to vnímam ako dlhodobý projekt a som veľmi rád, že som do toho prostredia prišiel s HWA. Chcem byť súčasťou toho všetkého, to je môj jasný cieľ. Poznám budúce smerovanie tímu a preto sú moje ciele jasné,“ povedal Belgičan pre e-racing365.

„Vždy som mal rád technické aspekty auta a rád som sa zapájal do vývoja. Je to pre nás dôležitý rok určený na zbieranie informácií, ktoré nám pomôžu pri príprave Mercedesu pre ďalšiu sezónu. Vieme, aký je Mercedes profesionálny konštruktér. Nech vstúpi kamkoľvek, vždy chce byť najlepší a chce vyhrať. Je to jasný cieľ a v tejto chvíli sme zodpovední za to, aby to šlo správnym smerom,“ dodal Vandoorne.

Tím HWA RACELAB zažíva náročný štart do Formuly E. V prvých dvoch pretekoch mala nemecká stajňa problémy a musela sa vyrovnať s predčasným koncom . Na body tak zatiaľ čaká.

Mohlo by vás zaujímať:

Šachovnicovú vlajku v Marrákeši nevidel ani jeden z pilotov HWA