Stratégia BMW zachránila Formulu E od ďalšej katastrofy

Jake Dennis
foto: Formula E

Po sobotných pretekoch vo Valencii, ktoré po záverečnej fraške čelili obrovskej kritike, prebehla nedeľa normálne. Pre fanúšikov, pilotov a tímy, ale aj celú sériu to bola aká taká náplasť po scéne, ktorá do istej miery pošramotila povesť stále mladého šampionátu.

V sobotu sme mali len deväť klasifikovaných jazdcov. Zvyšok poľa bol neklasifikovaný alebo diskvalifikovaný. Ako však informuje Motorsport.com, ani nedeľné preteky sa nemuseli skončiť pohodovo. Ak by Dennis dostatočne nespomalil a neskrátil preteky o kolo, mohli sme vidieť podobný chaos. To by Formule E určite poškodilo minimálne tak ako sobotný cirkus”.

Bývalý šampión Lucas di Grassi po nedeľných pretekoch povedal: „Formula E je dôveryhodná, všetko funguje. Bol to iba extrém, ktorý sa stane raz za tisíc pretekov. Zlé je, že sa ľudia sústredia práve na toto. Dnes to boli normálne preteky. Ak by Jake preťal čiaru skôr, tak polovica poľa nemusela mať na konci energiu. Takže, bol to opäť rovnaký scenár. Ale tentoraz to líder zahral správne.”

Šéf tímu Jaguar James Barclay potvrdil di Grassiho slová: „Absolútne, mohlo to byť úplne rovnaké. Rozhodnutie BMW prišlo veľmi neskoro. Zbadali sme risk. V tej chvíli sme boli veľmi konzervatívni. Dnes to mohlo byť podobné. Ak by šiel Jake ešte o kolo naviac, tak by bolo viacero áut v potenciálnych problémoch.”

Ani v nedeľu to so spotrebou nebolo vopred jasné. “Nikdy neviete, čo človek vpredu spraví. Na začiatku pretekov sme si povedali, ako predpokladáme vývoj – množstvo kôl. Musíte to neustále sledovať. Ale neviete, čo urobí líder. Množstvo áut je v lídrových rukách. Dnes to bolo hraničné.”

Nikto neveril, že to dokážem, reaguje šťastný Dennis na svoje premiérové víťazstvo (Video)

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *