Stroll pracuje na vstupe do niektorého z tímov. Bude to znamenať príchod značky Aston Martin?

foto: Nikita Aksyonov (Behance)

Dva tímy Formuly E by sa v budúcnosti mohli dočkať vstupu investora, ktorým by mal byť kanadský miliardár Lawrence Stroll, otec pilota F1 Lanca Strolla. Informuje o tom The-Race.

Podľa uvedeného zdroja by mali byť spomínanými tímami Venturi a DS Techeetah, ktoré už absolvovali úvodné kolo rokovaní. Rozhovory odštartovali ešte vlani, ale nastala prestávka, keďže Stroll chcel v januári tohto roka najprv dokončiť kúpu podielu značky Lagonda, luxusnej elektrickej divízie značky Aston Martin.

O Venturi je známe, že tento monacký tím je otvorený novému investorovi. Aj keď stajňa neposkytla oficiálne stanovisko, zákulisné reči naznačujú ochotu privítať nový finančný impulz. V prípade DS Techeetah je situácia podobná. Majiteľ značky, spoločnosť SECA, začala hľadať investorov pre svoj projekt vo Formule E vlani.

Je možné, že v prípade vstupu Strolla do niektorého z tímov by sme sa mohli dočkať príchodu ďalšieho konštruktéra, ktorým by mohol byť práve Aston Martin. Nová divízia Lagonda by mohla byť predstavená o päť rokov a v tejto súvislosti by bola zrejme zaujímavá aj účasť značky vo Formule E.

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *