Sú preteky v Londýne ohrozené? Štadión ExCeL London prebudujú na dočasnú nemocnicu

foto: Formula E

Londýn má koncom júla ukončiť aktuálnu sezónu, ktorá je pre koronavírus prerušená do odvolania. Štadión ExCeL London, ktorý má byť súčasťou okruhu, by mal byť upravený a mal by slúžiť ako dočasná nemocnica počas nákazy. To by mohlo ohroziť preteky v britskej metropole. Informuje o tom Autosport.

Momentálne sa spomínaný štadión pripravuje na dvojitú Londýn E-prix, všetko však môže dopadnúť úplne inak. Britské ministerstvo obrany na budúci týždeň otvorí ExCeL London ako dočasnú nemocnicu so 4000 lôžkami. V krajine vzniká viacero takýchto komplexov a kompetentní veria, že práve tieto úpravy môžu pomôcť pri zvládaní zložitej situácie.

Tieto kroky momentálne ohrozujú záver sezóny Formuly E, k čomu sa vyjadril aj hovorca šampionátu. „Formula E podporuje ExCeL London v jeho rokovaniach s vládou, ministerstvom zdravotníctva a ministerstvom obrany v snahe odpovedať na pandémiu COVID-19. Ako vieme, ExCeL London má prvotriedne vybavenie a Formula E vyslovuje pochvalu, že chce v takomto čase pomáhať.“

POTVRDENÉ: Formula E pre koronavírus prerušuje sezónu na dva mesiace!

Tagy:

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *