Sú to „plačkovia“, reagoval Buemi na sťažnosti Vergna a di Grassiho (video)

Sébastien Buemi
foto: © FIA Formula E

„Plačkovia“, tak nazval Sébastien Buemi svojich rivalov. Víťazom včerajších pretekov v Berlíne sa stal Lucas di Grassi na Audi, na pódium sa dostal aj obhajca titulu a líder priebežného poradia Jean-Éric Vergne. Medzi túto dvojicu sa vkliesnil druhý Sébastien Buemi na Nissane.

Išlo v podstate o tradičnú tlačovku troch najrýchlejších jazdcov. V jednej chvíli však došlo k zaujímavému podpichovaniu, ktoré sa môže zdať iba ako neškodná kamarátska debata, ale pri pohľade na tváre a silené úsmevy muselo byť každému jasné, že až také nevinné to nebolo.

Návrat k pretekom v Berlíne:

Víťazom Berlín E-Prix sa stal di Grassi, ktorý je opäť v hre o titul! (video)

Vergne sa len tak zľahka opýtal Buemiho, ktorý skončil druhý: „Ako je to možné, že je Nissan v kvalifikácii taký rýchly?“ Narážal na kontroverznú dvojitú jednotku MGU Nissanu, ktorá sa momentálne nachádza v takzvanej šedej zóne a pravidlá striktne neurčujú, či je takéto technické riešenie správne.

Buemi reagoval pohotovo, s úsmevom na tvári, ale pritom veľmi tvrdo. Vergna i víťaza pretekov Lucasa di Grassiho označil za „plačkov“, ktorí nariekajú, keď je niekto rýchlejší ako oni, ale na druhej strane, keď sú vpredu, tak je všetko v poriadku.

Pozrite si video z tlačovky

Dvojitá jednotka MGU, ktorú používa iba Nissan je predmetom mnohých diskusií a kontroverzií. Viacerí pretekári sa vyjadrili, že rýchlosť monopostov japonského konštruktéra v pomalých zákrutách je ohromujúca. Žiaľ, FIA momentálne nemá páky na riešenie tejto situácie. V zákulisí sa však horlivo diskutuje o riešení do budúcna.

Mohlo by vás zaujímať:

Bude mať Formula E prísnejšie technické pravidlá?

TIP: Sledujte nás na Instagrame