Súboje medzi Hamiltonom a Rosbergom budú pokračovať v Extreme E! (Video)

foto: Rosberg Xtreme Racing

Pripravovaný šampionát Extreme E dnes potvrdil veľmi zaujímavú správu, ktorá ešte viac zatraktívni nový projekt. Ide o vstup nového tímu Rosberg Xtreme Racing (RXR), ktorý povedie bývalý šampión F1 Nico Rosberg.

Nemec získal titul v F1 v roku 2016 a jeho súboje so šesťnásobným šampiónom Lewisom Hamiltonom sú pamätné. Teraz budú pokračovať, aj keď na inej úrovni. Hamilton totiž takisto postaví na štart Extreme E vlastný tím X44. Súboje medzi bývalými kolegami z Mercedesu tak budú pokračovať aj v šampionáte elektrických SUV.

Aktuálny Rosbergov tím v Extreme E predstavuje doterajšiu stajňu Team Rosberg, ktorú ešte v roku 1994 založil Nicov otec a majster sveta F1 z roku 1982 Keke Rosberg. Tím RXR bude stavať na úspechoch z DTM a rovnako na Nicovej podnikateľskej kariére, ktorú si buduje po odchode z kráľovnej motošportu. Od tej doby investoval do mnohých start-upov zameraných na rozvoj udržateľnosti a je akcionárom Formuly E. Prostredníctvom rôznych podujatí a sociálnych platforiem propaguje čisté energie.

„Sme nadšení, že Rosberg Xtreme Racing môžeme považovať za najnovší prírastok do Extreme E,“ povedal Rosberg. „Táto séria reprezentuje úžasnú príležitosť nielen viesť šírenie povedomia, ale takisto inšpirovať akciou v boji proti klimatickej zmene. Je to najväčšia hrozba, ktorej čelí naša planéta. Od môjho odchodu z F1 som svoju kariéru zasvätil udržateľným technológiám , aby som mohol spojiť tieto snahy s mojou pretekárskou vášňou.“

Zakladateľ a riaditeľ Extreme E, Alejandro Agag, víta nový tím. „Sme nadšení, že môžeme konečne ohlásiť príchod tímu Rosberg Xtreme Racing, ktorý sa pripojí k štartovému poľu prvej sezóny Extreme E. O tomto projekte sme hovorili niekoľko mesiacov. Sme veľmi radi, že práve Extreme E je jeho voľbou na formálny návrat do motošportu, keďže je zakladateľom a šéfom vlastného pretekárskeho tímu. Je to jasná synergia medzi Nicovými snahami v oblasti udržateľnosti a cieľmi Extreme E. Jeho tím je u nás veľmi vítaný.“

RXR je deviatym tímom na štartovom rošte premiérového ročníka, ktorý štartuje začiatkom roka 2021 a ponúkne päť pretekov v piatich odľahlých lokalitách našej planéty.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *