Las Vegas: V súboji o milión dolárov doplní pilotov týchto desať fanúšikov

Photo: FIA

Januárové podujatie Las Vegas eRace, na ktorom sa bude bojovať o milión amerických dolárov, pozná menoslov účastníkov spomedzi fanúšikov. Tých vo veľkej miere tvoria simulátoroví jazdci, ktorí sa virtuálnemu motoršportu venujú, buď doma v obývačke prostredníctvom herných konzol, alebo potom v simulátoroch. Desiatku fanúšikov doplní dvadsať pilotov Formuly E.

Kvalifikácia na Las Vegas eRace trvala niekoľko mesiacov a do finále sa prebojovala táto desiatka, ktorú tvoria výhradne európski zástupcovia. Až štyria z nich pochádzajú z Fínska. Víťaz Graham Carroll len nedávno opísal svoje pocity po testoch monopostu FE v Marakéši. Atraktívne preteky sa uskutočnia 7. januára 2017.

Zoznam účastníkov spomedzi fanúšikov

Graham Carroll (Veľká Británia)

Olli Pakhala (Fínsko)

Greger Huttu (Fínsko)

Enzo Bonito (Taliansko)

David Greco (Veľká Británia)

Bono Huis Holandsko)

Petar Brljak (Chorvátsko)

Aleksi Uusi (Fínsko)

Patrik Holzmann (Nemecko)

Aleksi Elomaa (Fínsko)

Las Vegas

Účastníci Las Vegas eRace sa môžu tešiť na jedinečný zážitok, ktorý má byť zvýraznený vďaka spolupráci so spoločnosťou Playseat. Tá bude dodávať špičkové pretekárske simulátory nielen pre Las Vegas eRace, ale aj pre ďalšie eRace počas aktuálnej sezóny Formuly E.

„Formula E a Playseat predstavujú dokonalú kombináciu dvoch značiek sústreďujúcich sa na inovácie a priekopnícku technológiu,“ tvrdí šéf Formuly E Alejandro Agag. „Bude vzrušujúce sledovať priame súboje pilotov Formuly E a desiatich simulátorových jazdcov. Playseat využíva svoju odbornosť, aby fanúšikom Formuly E priblížila skúsenosť z elektrických pretekov.“

Na spoluprácu sa teší aj prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Playseat Fernando Smit: „Partnerstvo s Formulou E je veľmi vhodné, pretože väčšina profesionálnych pilotov doma využíva práve simulátory Playseat, takisto majú aj továrenské simulátory. Blíži sa to k realite a zahŕňa oba faktory, ktoré chcete pri trénovaní a hraní – zábavu a simuláciu. Chceme byť mostom medzi hrami a pretekmi . Nejestvuje hrací simulátor, ktorý je prepojenejší než Playseat. Je dôležité prichádzať s podujatiami ako to v Las Vegas, ktoré umožňujú účasť pilotov i fanúšikov.“

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: FIAFormulaE.com, Pixabay