Súčasťou Formuly E aj bývalý majster sveta F1 Jacques Villeneuve

Jacques VilleneuveBývalý majster sveta F1 Jacques Villeneuve bude v budúcom ročníku FE pretekať za tím Venturi a bude kolegom Stéphana Sarrazina. Šampión z roku 1997 nahradí Nicka Heidfelda v monackom tíme, ktorý do sezóny 2015/2016 vstúpi aj ako výrobca.

Villeneuve, ktorý naposledy testoval monopost FE na francúzskom okruhu Le Castellet, v tejto súvislosti povedal: „Počas minulej sezóny som stretával pilotov Formuly E, ktorý zakaždým povedal, že je to skutočne zaujímavý šampionát. Je to prvýkrát za niekoľko posledných rokov, čo sa zúčastním kompletného šampionátu. Som vzrušený, pretože atmosféra počas prác vo Venturi je skvelá a to má veľmi veľký vplyv. Takisto poznám Stéphana Sarrazina, obaja si dôverujeme.“

Villeneuve absolvoval vo Formule 1 desať rokov, počas ktorých jazdil za Williams, BAR, Sauber a Renault. Villeneuve zaznamenal jedenásť víťazstiev a 23 pódiových umiestnení. Následne sa pripojil k sérii IndyCar, kde zvíťazil na podujatí Indianapolis 500. Najznámejší kanadský pilot sa neskôr zúčastnil aj seriálu FIA World Rallycross Championship.

Alejandro Agag a Stéphane Sarrazin - LondýnSarrazin, ktorý skončil v premiérovej sezóne FE na štrnástom mieste, pokračuje v tíme Venturi, kde testuje monopost VM200-FE-01. Rovnakú pohonnú jednotku bude používať aj stajňa Dragon Racing.

„Mojím prianím bolo pokračovať s Venturi, takže z tejto situácie mám veľkú radosť. Nový motor okamžite preukázal spoľahlivosť. Môžeme povedať, že máme veľmi dobrý balík. Nevieme, čo majú ostatné tímy, ale my sme si istí, že naše auto je veľmi efektívne,“ povedal Sarrazin.

K novinkám sa vyjadril aj majiteľ tímu Gildo Pastor: „Je skutočným potešení, že Jacques Villeneuve je prvým majstrom sveta F1, ktorý sa pripojí k Formule E. Vyrastal v Monaku, počas detstva sa naše cesty niekoľkokrát preťali, takže vo Venturi bude doma. Som veľmi spokojný so skúseným a talentovaným duom Jacques – Stéphane.“

Zdroj: FIAFormulaE.com

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *