Formulu E by mohol čoskoro privítať švajčiarsky Zürich

Zürich

Preteky Formuly E vo Švajčiarsku by mohli byť už čoskoro realitou. Informuje o tom portál Motorsport.com, ktorý sa odvoláva na jedného z kľúčových investorov Marca Parroniho. Šéf pre globálny sponzoring a riaditeľ privátnej banky Julius Bär priznal, že je pripravený výrazne podporiť preteky vo Švajčiarsku. Hovorí sa o nich už od roku 2014. Miestna vláda dokonca zmenila vyše päťdesiatročný zákon, ktorý zakazoval akékoľvek motoršportové podujatia v krajine

Najväčším favoritom na usporiadanie ePrix by mal byť momentálne Zürich. Mesto situované na severe krajiny je domovom jednej z najstarších švajčiarskych privátnych bánk Julius Bär Group. Jazdiť by sa mohlo na západnom brehu Zürišského jazera, v okolí slávnej botanickej záhrady Arboretum a v oblasti Hafen Eng.

„Veríme, že Švajčiarska konfederácia zostane jednou z najinovatívnejších ekonomík sveta. Je to ideálne nastavenie pre podujatie vysokej úrovne, akým by bola ePrix. Máme záujem podporiť ju a veríme, že nájdeme sponzorov v rámci našej krajiny. Najprv musíme o celej akcii diskutovať, až potom to môžeme komentovať alebo si robiť starosti ohľadne záväzkov a potvrdení,“ nechal sa počuť Parroni.

Neúspešné pokusy

Preteky vo Švajčiarsku nie sú žiadnou novinkou. Uvažovalo sa o nich už pred rokmi. Predošlé plány Lugana vyšli navnivoč po tom, čo sa organizátorom nepodarilo zohnať aktivačný poplatok desať miliónov eur. Zürich bude mať možno viac šťastia. Vo Formule E sa dosiaľ predstavila štvorica Švajčiarov. Najúspešnejším je obhajca titulu Sébastien Buemi. V uliciach Ženevy sa v roku 2015 predviedla v monoposte FE aj Simona de Silvestrová, ktorá už v sérii nepôsobí.

Zdroj: Motorsport.com, foto: Pixabay