Takto vyzerá nová Formula E!

monopost

Predstavitelia šampionátu Formula E predstavili novučičký dizajn vozidla, s ktorým budú piloti súťažiť v sezóne 2016/17. O dynamickejší a agresívnejší dizajn sa zaslúžilo predovšetkým nové predné krídlo, ktoré autu dodáva potrebnú šťavu.

„Formula E chce byť iná a vďaka tomuto novému prednému krídlu sa bude odlišovať od akéhokoľvek iného auta. Myslím si, že je to skvelý prídavok k nášmu autu. Tento šampionát je moderný a pokrokový. Je úplne iný ako hociktorá pretekárska séria,“ tvrdí šéf šampionátu Alejandro Agag.

Z nového dizajnu má radosť aj prezident FIA Jean Todt: „Šampionát Formula E nie je len skvelým prostredím, v ktorom sa vyvíjajú kompletné elektrické pohonné jednotky s novými batériovými technológiami. Je to takisto platforma s inovatívnymi riešeniami pre jednosedadlové pretekárske vozidlá.“

Výraznú zmenu víta pozitívne aj úradujúci šampión Sébastien Buemi zo stajne Renault e.dams: „Páči sa mi vzhľad nového predného krídla, vyzerá trochu futuristickejšie. Z auta môžete vidieť vrchnú časť krídla, takže pre jazdca je to aj malá vizuálna zmena. Chceme, aby Formula E vyzerala inak a aby aj bola iná. Nové krídlo je dobrým prostriedkom ako to dokázať. Nemyslím si, že z pohľadu aerodynamiky to bude veľká zmena, čo je vlastne základom tohto šampionátu. Je to však predvedená vizuálna zmena pred Hongkong ePrix, ktorá odštartuje sezónu číslo tri.“

Nový dizajn auta si bude môcť verejnosť bližšie pozrieť od 23. augusta na okruhu Donington Park, kde sú na programe predsezónne testy.

monopost

Zdroj: FIAFormulaE.com, foto: FIAFormulaE.com