Takto vyzerá zoznam jazdcov pre posledné testy v sezóne 2018/2019

Robin Frijns
foto: © FIA Formula E

Dnes sú na programe posledné testy v rámci aktuálnej sezóny Formuly E, ktoré privíta Mexiko City. Poznáme mená všetkých jazdcov, ktorí sa na testoch zúčastnia.

Zaujímavé je, že okrem tímu GEOX DRAGON, dajú všetky ostatné stajne šancu svojim pretekárom. Americké zoskupenie len v piatok informovalo, že namiesto Josého Maríu Lópeza v aute uvidíme testovacieho jazdca tímu Raffaela Marciella. Talian absolvoval predošlé nováčikovské testy v Marrákeši s tímom HWA RACELAB a zaznamenal ôsmy najrýchlejší čas dňa.

Napätie v stajni DRAGON stúpa

O Marciellovi sa vraj uvažuje v súvislosti s tým, že nová tvár stajne, Felipe Nasr, nebude môcť absolvovať preteky v Ríme. Talian by ho tak mohol nahradiť, aj keď do týchto chvíľ sa hovorilo o Maximilianovi Güntherovi, ktorý absolvoval prvé tri podujatia.

Celá táto výmena je trochu zvláštna a Lópeza prekvapila. Argentínčan to prezradil v rozhovore pre e-racing365. „Zistil som to len v piatok ráno a bol som prekvapený, veľmi prekvapený. Rozhodnutie nie je na mne, ale keďže sa snažíme o progres, bolo by rozumné, keby som bol v aute ja. Podieľal som sa na vývoji a ja som ten, kto s ním má skúsenosti. Ale povedzme, že je to tímové rozhodnutie. Vyzerá to tak, že testy budem iba sledovať. Prebehlo tu strašne veľa zmien, ktorým nerozumiem, ale ja nie som ten, kto tento tím vedie.“

Vráti sa Alex Lynn do šampionátu?

Tím BMW i Andretti Motorsport do kokpitu posadí Antónia Félixa da Costu a Alexandra Simsa, ale v zákulisí by nemala chýbať Beitske Visserová. Mladá Holanďanka je počas víkendu testovacou a rezervnou jazdkyňou stajne.

Bývalý pilot Formuly E Alex Lynn sa snažil o zisk miesta pre dnešné testy vo farbách Jaguaru. Napokon sa to pre nabitý kalendár oboch strán nepodarilo zrealizovať. Očakáva sa však, že k istej spolupráci po tomto víkende predsa len dôjde. Nebolo by až takým prekvapením, keby Brit nahradil nevýrazného Nelsona Piqueta ml., keďže premiérový šampión Formuly E získal v prvých troch pretekoch len jeden bod. Šéf stajne James Barclay to však zatiaľ popiera: „Zatiaľ nemal šancu na to, aby mohol pokojne jazdiť. Nelson pracuje tvrdo na zlepšení a je príliš skoro na posudzovanie jeho výkonov.“

Dnešné testy sú už tradične rozdelené na dve časti. Dopoludňajšiu uvidíme od 16:00 do 19:00 nášho času a popoludňajšiu od 21:00 do polnoci. V Mexiku City je oproti Slovensku sedemhodinový časový posun.

 

Zoznam pilotov

tím

pilot

Envision Virgin Racing

Sam Bird

Panasonic Jaguar Racing

Nelson Piquet ml.

Envision Virgin Racing

Robin Frijns

HWA RACELAB

Stoffel Vandoorne

GEOX DRAGON

Felipe Nasr

GEOX DRAGON

Raffaele Marciello

NIO

Tom Dillmann

Audi Sport Abt Schaeffler

Lucas di Grassi

NIO

Oliver Turvey

HWA RACELAB

Gary Paffett

Venturi

Felipe Massa

Panasonic Jaguar Racing

Mitch Evans

Nissan e.dams

Oliver Rowland

Nissan e.dams

Sébastien Buemi

DS TECHEETAH

Jean-Éric Vergne

BMW i Andretti Motorsport

Alexander Sims

BMW i Andretti Motorsport

António Félix da Costa

DS TECHEETAH

André Lotterer

Venturi

Edoardo Mortara

MAHINDRA RACING

Jerome d’Ambrosio

Audi Sport Abt Schaeffler

Daniel Abt

MAHINDRA RACING

Pascal Wehrlein