TECHEETAH bude vďaka DS silnejším tímom, tvrdí šéf stajne

foto: © FIA Formula E

Tím TECHEETAH len nedávno potvrdil, že bude od novej sezóny továrenskou stajňou francúzskeho konštruktéra DS. Šéf čínskeho zoskupenia Ivan Yim si myslí, že vďaka tomuto partnerstvu budú jeho zverenci ešte silnejší.

V minulom ročníku bol TECHEETAH zákazníckym tímom Renaultu, ktorý sa s Formulou E rozlúčil po dvojitých pretekoch v New Yorku. V tímovom hodnotení skončil na vynikajúcom druhom mieste za Audi. Jean-Éric Vergne získal jazdecký titul. Teraz prichádza kapitola pod rúškom DS.

„DS  disponuje správnymi technickými atribútmi, ktoré sme hľadali a ktoré nás posunú na ďalšiu úroveň. Pohonná jednotka sa ukázala byť rýchla a vieme, že môžeme spolu dosiahnuť niekoľko úspešných sezón. V uplynulom ročníku sme boli silní už ako zákaznícky tím. Z pohľadu stajne budeme robiť to, čo sme robili doteraz. Každý sa práci venoval dlhé hodiny a na tomto sa nič meniť nebude. Spoločne budeme omnoho silnejší,“ povedal Yim pre e-racing365.

foto: © FIA Formula E

Podľa Číňana si bude jeho tím zvykať na fakt, že bude považovaný za jedného z favoritov na zisk titulu. Príchod DS šance na celkové víťazstvo pravdepodobne zvýšia. „DS prináša neuveriteľnú expertízu a myslím si, že oceníme ich myšlienkové pochody. Veľmi rýchlo sa ukázalo, že zdieľame spoločnú pracovnú morálku a smäd po víťazstve. Naša budúcnosť vyzerá dobre.“

Technický riaditeľ tímu Leo Thomas, ktorý vyhral anketu Modis inžinier roka, víta príchod DS. „Máme za sebou nejaké spoločné testy a pre tím sú to vzrušujúce časy. Zdieľame dobré vedomosti o Formule E a myslím si, že inžinieri si s úplne novými autami a pohonnými jednotkami prídu na svoje. Budúcoročné preteky budú najmä o príprave, pretože všetky preteky sa pôjdu na čas a nie na počet kôl, ako doteraz.“

Jeden z najdôležitejších mužov TECHEETAH priznal, že jeho tím sa trápil najmä kvôli tomu, že ako zákaznícky tím nemohli testovať tak veľa ako továrenské stajne. Táto nevýhoda sa príchodom piatej sezóny skončí.